دستگیری باند سرقت وسایل خودرو در همدان
 اعضای یک باند سرقت پس از دستگیری به 15 فقره سرقت وسایل داخل خودرو و یک دستگاه خودرو کشف اعتراف کردند.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان گفت: در پی خبری مبنی بر اوراق کردن یک دستگاه خودروی پراید در یکی از تعمیرگاه‌های سطح شهر، اکیپی از مأموران به محل اعزام شدند و خودروی مورد نظر را که سابقه سرقت داشت شناسایی کردند که در همین حین 3 نفر از افرادی که در محل حضور داشتند اقدام به فرار می‌کنند که با هوشیاری و اقدام به موقع مأموران یکی از آنها دستگیر شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رضا زارعی افزود: دستگیری 2 سارق متواری در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت و در ادامه تحقیقات به عمل آمده در نهایت این 2 نفر در حال پرسه زدن در شهرک بهشتی همدان شناسایی و دستگیر شدند.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در بازجویی‌های صورت گرفته از هر 3 متهم دستگیر شده، به سرقت خودروی مذکور اعتراف و در ادامه تحقیقات متهم ردیف اول علاوه بر سرقت خودرو مذکور به 15 فقره سرقت وسایل خودرو از قبیل، مدارک، باطری، ضبط و پخش، ابزارآلات و... در نقاط مختلف سطح شهر با همدستی متهم ردیف دوم اقرار و اعتراف کرد.

دستگیری 37 قاچاقچی در همدان
 در مهرماه امسال 37 قاچاقچی در استان همدان دستگیر و بیش از 2 میلیارد ریال کالای قاچاق از آنها کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: دومین مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی مهرماه سال جاری در استان همدان با استفاده از تمامی امکانات رده‌های انتظامی استان و همچنین با بهره‌گیری از توان پلیس آگاهی به مرحله اجرا گذاشته شد.
رضا زارعی افزود: در نتیجه اجرای این طرح، 3 هزار و 600 نخ سیگار، 279 ثوب البسه، 371 جفت کفش، 2 هزار و 500 کیلوگرم گوشت مرغ، 202 کیلوگرم چای و 50 رأس گوسفند قاچاق کشف و 18 دستگاه خودرو نیز توقیف شد. رئیس پلیس آگاهی استان همدان اظهار کرد: کشف تعداد قابل توجهی دارو، لوازم خانگی و عتیقه‌جات قاچاق و همچنین تعدادی اقلام ضدفرهنگی قاچاق از دیگر کشفیات این طرح بود.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، زارعی بیان کرد: به دنبال اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا در همدان، 37 متهم دستگیر شد که پس از تشکیل 28 فقره پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند. وی یادآوری کرد: ارزش تقریبی کالاهای کشف شده در این طرح افزون بر 2 میلیارد و 537 میلیون ریال است.

سارقان پل‌های آهنی در رزن به دام افتادند
 2 متهم که اقدام به سرقت پل‌های آهنی یکی از شهرک‌های بخش قروه‌درجزین کرده بودند، دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان رزن گفت: در پی شکایت تعدادی از اهالی "شهرک سیمان" قروه‌درجزین مبنی بر سرقت پل‌های آهنی در این شهرک، این موضوع در دستور کار انتظامی این شهرستان قرار گرفت.  به گزارش پایگاه خبری پلیس، اسماعیل جمشیدی افزود: مأموران انتظامی بخش قروه‌ درجزین در حین گشت‌زنی در شهرک سیمان به یک دستگاه پراید مشکوک شدند و راننده و سرنشین آن را دستگیر و برای انجام تحقیقات تحویل پلیس آگاهی شهرستان کردند.
 وی در ادامه بیان کرد: طی انجام تحقیقات و با استفاده از شگردهای خاص پلیسی سرنشینان خودروی مذکور به سرقت‌های مکرر پل‌های آهنی از شهرک سیمان قروه‌ درجزین اعتراف کردند و ضمن تشکیل پرونده با صدور قرار روانه زندان شدند و با ردگیری‌های صورت گرفته پل‌های آهنی سرقت شده از ضایعاتی کشف و به مالکان عودت شد.

مرتکبان جرم اسیدپاشی را باید مشمول حکم محاربه دانست
 مرتکبان جرم اسیدپاشی در صورتی که برای ترساندن جامعه مبادرت به این کار کنند را باید مشمول حکم محاربه دانست تا در این صورت بازدارندگی این مجازات بیشتر شود. مدیرکل حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: اسیدپاشی اگر به قصد ترساندن مردم جامعه صورت بگیرد، سلاح بسیار خطرناکی است و باید مجازاتی سنگین برای آن در نظر گرفته شود. خیرا... رنجگر تصریح کرد: با بیان اینکه باید جنبه عمومی جرم اسیدپاشی را بالا ببریم، افزود: کسانی که اقدام به اسیدپاشی می‌کنند باید به عنوان محارب مجازات شوند و این موضوع می‌‌تواند در قوانین لحاظ شود و به اعتقاد من در این نوع جرم حتی اگر شاکی خصوصی نیز وجود دارد، باید خود دادستان به عنوان مدعی‌العموم وارد شود. مدیرکل حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح یادآور شد: در قانون تعزیرات، مجازات‌هایی با توجه به نوع جرم وجود دارد و بنده پیشنهاد می‌دهم در لایحه اصلاح قانون تعزیرات که هنوز به مجلس ارائه نشده است، بخشی به مجازات‌های اسیدپاشی اختصاص پیدا کند.
 عاملان اسیدپاشی باید به اشد مجازات برسند
رئیس شعبه 18 دیوان عدالت اداری و نایب رئیس کمیسیون تخصصی کار و تأمین اجتماعی نیز گفت: عاملان اسیدپاشی در اصفهان باید به اشد مجازات برسند. نبی‌ا... کرمی افزود: عاملان اصلی در خصوص اسیدپاشی اصفهان باید شناسایی شوند و به اشد مجازات برسند؛ زیرا سبب ناامنی در کشور می‌شوند. وی ادامه داد: اگر این افراد در جامعه مخصوصاً عاملان مجرم در اصفهان، به عنوان مجرم شناخته نشوند موجب ناامنی در کشور می‌شوند. به گزارش میزان، کرمی اضافه کرد: در خصوص فروشندگان اسید در اصفهان، دادگاه‌ها باید در مجازات‌ها هیچ اغماضی نداشته باشند و اگر مجازات نشوند ناامنی جامعه را فرا می‌گیرد. به گفته وی، عاملانی که به این ارتکاب جرم دست می‌زنند باید ساماندهی شوند و از دسترسی آسان به این مواد خطرناک و آسیب‌زا از جمله اسید به دور باشند.

/ 0 نظر / 4 بازدید