انهدام 8 باند مواد مخدر در نهاوند
 در 8 ماه نخست سال جاری 8 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در شهرستان نهاوند متلاشی شده است.
جانشین انتظامی همدان با حضور در جمع خبرنگاران نهاوند با اعلام این خبر گفت: از آغاز سال تاکنون 3 تن و 260 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و 57 باند تهیه و توزیع مواد مخدر 8 باند آن در شهرستان نهاوند بوده متلاشی شده است که حدود 53 درصد افزایش کشفیات در این شهرستان را رقم زده است.
علی‌اصغر خرم‌رویی افزود: همچنین در زمینه کشف و ضبط تجهیزات ماهواره‌ای نیز بیش از 3 هزار دستگاه ماهواره معادل 53 درصد افزایش کشف در این زمینه داشته‌ایم و خوشبختانه با اقداماتی که در نهاوند در حوزه امنیت اجتماعی انجام شده است، به سطح بالایی از امنیت، ناامن کردن محیط برای بزهکاران و... در این شهرستان رسیده‌ایم.
وی ادامه داد: در زمینه امنیت اجتماعی در نهاوند نسبت به مدت مشابه سال گذشته 57 درصد افزایش داشته‌ایم.
خرم‌رویی با بیان اینکه هفته ناجا پلیس فتا و فضای سایبری در کلانتری 12 نهاوند راه‌اندازی شده است، گفت: در حال حاضر شهرهای همدان، نهاوند، ملایر و تویسرکان به پلیس فتا مجهز شده است.
وی در ادامه نیز از اجرای طرح جذب پلیس افتخاری همزمان با استان در شهرستان نهاوند خبر داد و افزود: مجموعه سهمیه آسان در زمینه جذب پلیس افتخاری در 2 سطح بالای 17 سال و زیر 17 سال 2 هزار نفر است که از این تعداد 300 نفر سهمیه نهاوند است.
وی افزود: تعداد پلیس‌های افتخاری که جذب می‌شوند در حوزه پلیس آگاهی، امنیت، پیشگیری، حوزه معاونت، مواد مخدر و پلیس امنیت و... با پلیس همکاری خواهند کرد.

افزایش 89 درصدی کشف سرقت در همدان
 آمار کشف جرم سرقت در استان همدان در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 89 درصد افزایش یافته است.
جانشین نیروی انتظامی استان همدان همچنین از کشف 3 تن و 200 کیلوگرم مواد مخدر در هشت ماه گذشته خبر داد و گفت: در بحث مواد مخدر نیز در حوزه پاکسازی مناطق آلوده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم.
علی‌اصغر خرم‌رویی ادامه داد: بعضی از مأموریت‌ها فرا استانی بوده و با کمک عملیاتی سایر استان‌ها انجام شده است.
وی در ادامه با اشاره به آموزش همگانی نیروی انتظامی در حوزه مواد مخدر اظهار کرد: در این حوزه نیز حدود 13 هزار نفر چهره به چهره در استان به منظور افزایش سطح آگاهی‌ها مورد آموزش قرار گرفتند.
خرم‌رویی بیان کرد: در کل استان، در موضوعات مورد نیاز اطلاع‌رسانی عمومی به 170 هزار نفر آموزش همگانی داده شده که در حال حاضر شاهد اقدامات پیشگیرانه از سوی مردم هستیم.

/ 0 نظر / 4 بازدید