انفجار نارنجک در نهاوند


■ عامل حادثه دستگیر شده است

  انفجار نارنجک دست ساز در خیابان هلال‌احمر نهاوند 2 نفر را مجروح کرد.
به گزارش خبرنگار ما حوالی ساعت 10 و 45 دقیقه صبح پنجشنبه 3 مهرماه صدای انفجاری مهیب حاضران و رهگذران خیابان هلال‌احمر را وحشت‌زده کرد.
بلافاصله جمعیت زیادی در محل حادثه واقع در نزدیکی ساختمان دادگستری و چند ساختمان اداری دیگر تجمع کردند و دقایقی بعد مأموران پلیس نیز به محل حادثه رسیدند.
بنا به گفته شاهدان عینی راکبان نقابدار یک دستگاه موتورسیکلت عامل انفجاری را که یک نارنجک دست‌ساز بوده به سمت 2 مرد پرتاب کردند که انفجار آن باعث مجروحیت آنان شد.
زنی که زمان وقوع حادثه در نزدیکی محل انفجار حاضر بود به خبرنگار ما گفت: به همراه پسرم در حال خروج از ساختمان بهزیستی که در 20 متری محل انفجار واقع شده است بودیم که صدای انفجاری مهیب ما را دچار وحشت کرد و بلافاصله چند نفر از رهگذران به سمت محل وقوع انفار رفتند که دقایقی بعدبا حضور پلیس از محل حادثه فاصله گرفتند.
یکی دیگر از شاهدان حادثه که کارگر ساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل انفجار است، گفت: ساعت حدود 10 و 30 دقیقه بود که صدای انفجاری مهیب ساختمان در حال ساخت را لرزاند. ابتدا تصور کردم زمین‌لرزه است اما با نزدیک شدن به محل تجمع مردم جوانی را مشاهده کردم که در پیاده‌رو افتاده بود و از شدت درد ناله می‌کرد. کمی آنطرف‌تر در حاشیه خیابان مرد مسنی نیز که ظاهراً موج انفجار او را پرتاب کرده بود به چشم می‌خورد.
 فرماندار نهاوند: اختلافات شخصی علت انفجار بوده است
فرماندار نهاوند در گفتگو با خبرنگار ما حادثه را تأیید کرد.
امامعلی عبدالملکی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی در زمان یاد شده فردی با هویت معلوم در خیابان هلال‌احمر یک نارنجک دستی را به سمت 2 نفر پرتاب کرده است. به گفته وی انگیزه این اقدام مجرمانه اختلافات شخصی و خانوادگی طرفین ماجرا (عامل انفجار و مجروحان حادثه) بوده است، به نحوی که بر اساس شنیده‌ها مجروحان قبل از انفجار توسط عامل حادثه تهدید شده بودند.
 معاون سیاسی امنیتی استاندار: عامل انفجار دستگیر شده است
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در گفتگو با خبرنگار ما خبر وقوع انفجار در نزدیکی ساختمان دادگستری نهاوند را تأیید کرد.
محمدابراهیم الهی‌تبار در این‌باره گفت: صبح روز پنجشنبه وقوع یک فقره انفجار در مقابل در نهاوند گزارش شد که در این حادثه 2 مرد مجروح و به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که طرفین ماجرا به علت اختلاف خانوادگی در دادگستری حضور داشته‌اند و عامل انفجار به دنبال تهدیدهای قبلی پس از حضور مصدومان در دادگاه برای ادای شهادت هنگام خروج یک نارنجک دست‌ساز را به سمت آنان پرتاب و باعث مجروحیت آنان شده است.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: با توجه به آشنایی طرفین ماجرا با هم، عامل انفجار شناسایی و توسط پلیس دستگیر شده است.
 حال یکی از مجروحان وخیم است
یکی از مسئولان بیمارستان علیمرادیان نهاوند که مجروحان به آنجا منتقل شده‌اند در گفتگو با خبرنگار ما درباره وضعیت افراد حادثه‌دیده گفت: (م- الف) یکی از مجروحان حادثه به علت شدت جراحات وارده وضعیت وخیمی دارد و علی‌رغم داشتن علائم حیاتی به دلیل وخامت اوضاع جسمی و آسیب‌های وارده در اولین فرصت با اورژانس هوایی به تهران منتقل می‌شود (زمان تنظیم خبر).
وی افزود: مصدوم دیگر که پدر فرد یاد شده است وضعیت بهتری دارد و روند درمان وی در بیمارستان علیمرادیان ادامه خواهد داشت.
آخرین اطلاعات دریافتی از بستگان مجروحان حادثه است. عامل انفجار با افراد آسیب‌دیده در حادثه از اهالی یکی از روستاهای نهاوند هستند و به دلیل مسائل کاری از مدتی قبل با هم اختلاف داشته‌اند.
 نکته پایانی
تا لحظه تنظیم خبر تلاش‌های خبرنگاران همدان‌پیام برای پیگیری ماجرا از سایر دستگاه‌های مربوطه از جمله دادگستری، نیروی انتظامی و... نتیجه‌ای در بر نداشت.

/ 0 نظر / 8 بازدید