محمد اشتری، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان در گفتگو با خبرنگار حوادث «همدان‌پیام» گفت: به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر فعالیت فردی در زمینه انتقال و توزیع کراک، موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت که مشخص گردید فرد مظنون با هویت معلوم به دنبال ارتباط با قاچاقچیان عمده، مواد مخدر را از شرق کشور به کرج و از آنجا با روش‌های مختلف به همدان منتقل و توزیع می‌نماید.

پس از بررسی‌های تخصصی و تکمیل اطلاعات مورد نیاز روز یکشنبه دو تیم از مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر به محل سکونت متهم در یکی از روستاهای اطراف استان اعزام گردیدند.

در این عملیات متهم اصلی با هویت حسین ـ ب 21 ساله در منزل شخصی‌اش دستگیر شد و در بازرسی‌های انجام شده از منزل وی و یکی از اقوامش 15 کیلوگرم مواد مخدر از نوع کراک و یک قبضه کلت کمری با 29 گلوله جنگی و در حدود سه میلیون تومان وجه نقد کشف و ضبط گردید.

محمد اشتری با بیان اینکه بجز متهم اصلی یک زن و مرد دیگر از بستگانش به اتهام همدستی با وی دستگیر شده‌اند، افزود: متهم از خانواده‌ای است که سوابق متعددی در زمینه قاچاق مواد مخدر دارند و حتی دو تن از برادران وی نیز به همین اتهام به حبس‌های بلندمدت محکوم شده‌اند.

رئیس پلیس مواد مخدر استان در ادامه از کشف یک باند تهیه و توزیع ماده مخدر تریاک خبر داد و افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر طی اقدامات اطلاعاتی پی بردند یکی از قاچاقچیان سابقه‌دار مدتی است پس از ایجاد ارتباط با قاچاقچیان عمده شرق کشور مواد مخدر را در اوزان بالا به استان تهران منتقل و از آنجا در پوشش مسافرت‌های خانوادگی به همدان منتقل می‌کند.

اشتری اظهار داشت: پس از تکمیل عملیات اطلاعاتی، دستگیری متهم در دستور کار مأموران قرار گرفت و در اولین گام مأموران با کنترل نامحسوس دو نفر از همدستان متهم و یک زن 60 ساله به همراه پسر 39 ساله‌اش را حوالی پلیس راه همدان - قزوین شناسایی و دستگیر کردند.

وی گفت: در بازرسی از خودروی متهمان مقدار 44 کیلوگرم ماده مخدر تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در بطری‌های نوشابه جاسازی شده بود کشف شد.

متهمان دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه اعتراف کردند مواد کشف شده متعلق به فردی با هویت حسن ـ ح از قاچاقچیان سابقه‌دار است و آنها در زمینه انتقال مواد به همدان با وی همکاری داشته‌اند.

در ادامه متهم اصلی نیز دستگیر و در بازرسی از محل اختفای وی دو دستگاه گیرنده ماهواره کشف و به همراه دو دستگاه خودرو که متهمان از آن در زمینه قاچاق مواد مخدر استفاده می‌کردند ضبط گردید.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید