باند خرید و فروش مواد در همدان منهدم شد
 با انهدام باند خرید و فروش مواد محترقه در همدان بیش از 780 هزار عدد انواع مواد محترقه کشف شد.
رئیس پلیس امنیت عمومی انتظامی استان همدان گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی به همراه چند نفر دیگر اهل یکی از استان‌های همجوار اقدام به خرید و فروش مواد محترقه و توزیع آن در سطح شهر همدان می‌کنند، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار اطلاعاتی اداره پشتیبانی عملیات این پلیس قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، احمد رحیمی افزود: پس از هفته‌ها اقدامات اطلاعاتی، منزل نامبرده مورد شناسایی قرار گرفت و مشخص شد یک محموله مواد محترقه توسط این افراد از بروجرد خریداری شده و در حال انتقال به همدان است.
رئیس پلیس امنیت عمومی همدان گفت: مأموران پلیس پس از شناسایی افراد بیان شده در محور همدان- ملایر که با دو دستگاه خودروی پژو 405 در حال حمل محموله مواد محترقه بودند، خودروی آنها را تعقیب و مخفیگاه آنها را در منزلی شناسایی کردند.
رحیمی ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضایی، منزل یاد شده مورد بازرسی قرار گرفت و در نتیجه تعداد 783 هزار و 750 عدد مواد محترقه کشف شد و 3 نفر متهم در این راستا دستگیر شدند که جهت اقدامات قانونی به اداره مبارزه با کالا و ارز پلیس آگاهی همدان تحویل شدند.


دستگیری عامل برداشت غیرمجاز 30 میلیون تومانی در ملایر
 فردی که اقدام به برداشت غیرمجاز 30 میلیون تومانی وجه نقد از حساب یک شهروند ملایری کرده بود، شناسایی و دستگیری شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت : در پی مراجعه احدی از شهروندان و ارائه شکوائیه‌ای در خصوص برداشت غیرمجاز از حسابش موضوع در دستور کار پلیس فتای شهرستان قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، شعبان ترک‌نیا در ادامه افزود: در انجام تحقیقات فنی و کارشناسی، فرد مجرم توسط مأموران پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد که وی با توجه به شواهد و قرائن موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و اذعان کرد: "طی چندین مرحله با سوء‌استفاده از اعتماد فرد مال‌باخته که رمز دوم حساب را در اختیارش قرار داده بود با کمترین رد پای ممکن اقدام به برداشت غیرمجاز از حسابش را کرده است."
این مقام مسئول در ادامه ضمن هشدار به شهروندان در خصوص واگذاری نکردن اطلاعات شخصی حساب خود در اختیار سایر افراد و لزوم تغییر رمز دوم حساب خود به صورت دوره‌ای و همچنین بررسی دوره‌ای گردش‌های مالی خود گفت‌: در این راستا ضمن تشکیل پرونده قضایی مراتب تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

کاهش فوتی‌های تصادفات درون شهری در ملایر

 آمار فوتی‌های تصادفات درون شهری شهرستان ملایر در 9 ماهه نخست سال 15 درصد کاهش یافته است.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با بیان این مطلب گفت: با تلاش شبانه‌روزی کارکنان این پلیس و همراهی و همکاری مردم با فرهنگ این شهرستان، تلفات انسانی در سطح جاده‌ها در 9 ماهه سال جاری از کاهش15درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته برخوردار است.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، شعبان ترک‌نیا افزود: توقیف 3 هزار و 70 دستگاه موتورسیکلت متخلف و هزار و 358 دستگاه خودروی تغییر وضعیت داده شده و بدون مدارک از جمله اقداماتی بوده که به منظور ارتقای انضباط ترافیکی و برخورد با متخلفان توسط مأموران پلیس راهور و سایر یگان‌های عامل در دستور کار قرار گرفته است.
این مقام مسئول در ادامه افزود: در خصوص تقویت و تشدید اقدامات ارشادی و آگاه‌کننده پلیس به منظور نهادینه‌شدن فرهنگ ترافیک تلاش منسجم، مستمر و هدفمندی به منظور تهیه و توزیع بروشورهای ترافیکی، برگزاری جلسات آموزش همگانی، پخش پیام‌های تصویری از تلویزیون شهری در دستور کار قرار گرفته است.
ترک‌نیا در خبر دیگری از اجرای 15 مرحله عملیات ضربتی جهت مبارزه بی‌امان با سوداگران مرگ و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در هفته جاری خبر داد و اظهار کرد: در این عملیات‌ها 17 نفر خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر شدند، یک دستگاه خودروی نیسان و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف و 620 گرم مواد مخدر از نوع تریاک، هروئین و شیشه کشف شد که پس از تشکیل پرونده قضایی مراتب تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

/ 0 نظر / 4 بازدید