دستگیری 24 متهم در همدان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان در تشریح این خبر گفت: مأموران یگان امداد و کلانتری‌های سطح شهر همدان با حضور در محل‌های از پیش تعیین شده در عملیات‌های منسجم، اقدام به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی منطقه‌ای کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رسول مرادی افزود: دستگیری 20 نفر سارق، 4 نفر توزیع‌کننده مواد مخدر و 22 نفر معتاد متجاهر به همراه کشف مقادیری مواد مخدر در حوزه کلانتری‌های سطح شهر همدان صورت گرفت.
این مقام انتظامی با اشاره به دیگر اقدامات مأموران در اجرای طرح موصوف بیان کرد: تعداد 8 دستگاه خودرو و 3 دستگاه موتورسیکلت متخلف و مزاحم حین تردد در سطح شهر همدان با تلاش عوامل انتظامی توقیف و به پارکینگ انتقال داده شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان اظهار کرد: دستگیرشدگان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند.
مرادی در خاتمه از شهروندان خواست به منظور برخورد جدی با سارقان و ناامن‌کنندگان جامعه هرگونه اطلاعات و اخبار را در اینگونه موارد سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیس 110 گزارش دهند.

افزایش مرگ‌و‌میر ناشی از حوادث کاردر همدان


 مرگ‌و‌میر ناشی از حوادث کار در همدان تا پایان دی‌ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش یافته است.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان با بیان اینکه 55 نفر در استان بر اثر حوادث ناشی از کار از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه جان خود را از دست دادند، گفت: شمار جان‌باختگان حوادث کار در 10 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.
علی‌احسان صالح با بیان اینکه تمام فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار در 10 ماهه امسال مرد بوده‌اند، بیان کرد: شمار جان‌باختگان حوادث کار در سال گذشته 43 نفر مرد و یک نفر زن بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان از افزایش 29 درصدی مجروحان سوانح کار خبر داد و گفت: 481 نفر در سوانح ناشی از کار در 10 ماهه سال جاری مجروح و مصدوم شدند که از نظر جنسیت 473 نفر از مجروحان مرد و 8 نفر زن هستند.
به گزارش فارس، وی یادآور شد: سال گذشته در این مدت زمان 365 نفر مرد و 6 نفر زن در حوادث ناشی از کار مجروح و مصدوم شدند.
صالح، حوادث کار را از دو منظر تشریح کرد و گفت: برخی از افراد پیش از بروز سانحه به دلیل بیماری از جمله سکته قلبی جان باخته سپس دچار سانحه کار می‌شوند که در معاینات پزشکی این موضوع رصد و مشخص می‌شود.

کشف تنباکو و سیگار قاچاق در تویسرکان


 100 هزار نخ سیگار و 5 هزار و 190 پاکت تنباکوی خارجی قاچاق در شهرستان تویسرکان کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان در این باره گفت: در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با قاچاق کالاهای گمرکی، دخانی و ترانزیتی، مأموران پاسگاه کالا قاچاق ضمن کنترل خودروهای عبوری در محورهای فرعی و مواصلاتی شهرستان به یک دستگاه خودروی پژو پارس مشکوک شدند و در ادامه یک عملیات تعقیب و گریز آن را متوقف و راننده خودرو را دستگیر کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، قاسم قربانی درتشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در بازرسی از داخل خودرو مقدار 100 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق و 5 هزار و 190 پاکت تنباکو قاچاق که در کف و صندوق عقب خودرو جاسازی شده بود کشف شد.

/ 0 نظر / 27 بازدید