حادثه‌ای در محور همدان‌- ساوه
بی‌احتیاطی در عبور از عرض بزرگراه جان عابر پیاده را گرفت

  پیرمرد 75 ساله‌ای که در حال عبور از عرض بزرگراه همدان- ساوه بود در برخورد با یک دستگاه خودروی سواری جان خود را از دست داد.
سرپرست پلیس راه استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: ساعت 4 و 30 دقیقه صبح شنبه 28 شهریورماه وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت به مأموران پلیس راه گزارش شد.
بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس راه به محل حادثه در کیلومتر 60 آزادراه همدان- ساوه اعزام و مشاهده کردند پیرمرد 75 ساله‌ای که در حال عبور از عرض آزادراه بوده با یک خودروی سواری متواری که به اظهار شاهدان احتمالاً پژو پارس بوده برخورد کرده و در دم جان باخته است.
در بررسی‌های کارشناسی مأموران پلیس راه مشخص شد فردفوت شده مسافر یک اتوبوس بوده که به دلیل نقص فنی در حاشیه جاده متوقف شده بود و فرد مورد نظر به دلیل نامعلومی پس از طی کردن عرض بزرگراه به آن سمت جاده رفته و هنگام بازگشت دچار حادثه شده است.
مهدی شاکری دلیل حادثه را بی‌احتیاطی عابر در ورود به بزرگراه عنوان کرد و افزود: به استناد ماده 4 قانون ایمنی راه‌ها عابر پیاده مقصر حادثه فوق بوده است.
سرپرست پلیس راه استان در پایان به رانندگان وسایل نقلیه مسافربری توصیه کرد: چنانچه به دلیل نقص فنی یا هر دلیل دیگری مجبور به توقف در حاشیه آزادراه‌ها شدند مراقب مسافران بخصوص کودکان و افراد سالخورده باشند و اجازه ندهند که آنان در سطح آزادراه تردد کنند.
 مرگ 2 زن در برخورد وانت مزدا و تریلی ماک
سرپرست پلیس راه استان همچنین از مرگ دو زن 30 و 50 ساله در حادثه برخورد وانت مزدا با تریلی ماک در محور رزن به آوج خبر داد.
شاکری در این‌باره توضیح داد: حوالی ساعت 12 روز شنبه 28 شهریورماه یک دستگاه وانت مزدا دو کابین که از قزوین به سمت رزن در حرکت بوده با یک دستگاه تریلی‌ماک در مسیر مقابل به شکل رخ به رخ برخورد کرده‌اند.
در این حادثه دو زن 30 و 50 ساله که سرنشینان خوردو مزدا بودند در اثر شدت جراحات وارده در دم فوت شدند و راننده 37 ساله آن به‌شدت مجروح شد.
سرپرست پلیس راه دلیل این حادثه مرگبار را انحراف به چپ هر دو خودرو بیان کرد و افزود: در این حادثه هر دو خودرو به میزان 50 درصد مقصر بوده‌اند.
وی با اشاره به این موضوع که در جاده‌های دو طرفه شایع‌ترین علت تصادف انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز است از رانندگان خواست در معابر دوطرفه از هرگونه شتاب و عجله پرهیز و تا حد امکان از منتها‌الیه سمت راست حرکت کنند.
 توصیه پلیس‌راه به مسافران تابستانی
سرپرست پلیس راه استان همدان با بیان اینکه در روزهای اخیر فصل مسافرت‌های تابستانی رو به پایان است، گفت: در موج پایانی سفرها مسافران در حال بازگشت به محل اقامت خود هستند و همین موضوع موجب افزایش حجم ترافیک در جاده‌ها و معابر اصلی کشور شده است.
شاکری از رانندگانی که قصد تردد در معابر مختلف را دارند، توصیه کرد: با برنامه‌ریزی دقیق برای زمان بازگشت خود از هرگونه عجله و شتاب پرهیز کنند و با بردباری و خویشتنداری در رانندگی خاطرات مسافرت خود را تلخ نکنند.

/ 1 نظر / 5 بازدید
پگاه

سلام انصافا وبلاگ زیبایی دارین..... لطفا به وبلاگ من سری بزنید و تبادل لینک کنیم www.30you.ir/pegah