کمتر از یک ساعت سرقت
فردی که پس از سرقت یک دستگاه سواری پراید در همدان قصد انتقال آن را به یکی از استان‌های همجوار داشت کمتر از یک‌ساعت پس از سرقت دستگیر شد.
همچنین فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: ساعت 18 و 45 دقیقه روز 21 آبان‌ماه خبر سرقت یک دستگاه سواری پراید از خیابان شهدای همدان به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش شد.
مرادی افزود: با اعلام این خبر طرح مهار در معابر مهم و خروجی‌های شهر همدان به اجرا گذاشته شد و حدود 45 دقیقه بعد خودروی مسروقه حوالی میدان کربلا در ورودی شهر مریانج مشاهده شد.
فرد سارق با دیدن مأموران در مسیر جاده کرمانشاه اقدام به فرار کرد که مأموران پلیس پس از تعقیب و گریزی کوتاه خودرو را متوقف و سارق را دستگیر کردند.
فرد دستگیر شده که اهل یکی از استان‌های غرب همدان است در بازجویی‌های انجام شده اعتراف کرد پس از سرقت خودروی پراید از خیابان شهدا در همدان قصد انتقال آن به شهر محل سکونت خود را داشته است که در این امر ناکام مانده است.
 دستگیری جوان مزاحم با سلاح گرم
در ادامه فرمانده انتظامی همدان از دستگیری یک پسر جوان مسلح به سلاح گرم به اتهام ایجاد مزاحمت‌ برای دختران دانش‌آموز خبر داد.
مرادی در این‌باره گفت: ساعت 12 و 30 دقیقه ظهر روز یکشنبه 25 آبان‌ماه گزارشی مبنی بر مزاحمت یک پسر جوان برای دختران دانش‌آموز به سامانه 110 داده شد.
به دنبال این گزارش، گروهی از مأموران کلانتری برای بررسی موضوع به دبیرستان رازی در خیابان نظربیگ مراجعه کردند که جوان مزاحم با مشاهده آنها اقدام به فرار کرد.
با فرار جوان متهم، اکیپ دیگری از مأموران برای دستگیری او وارد عمل شدند و پس از طی مسافتی او را محاصره و دستگیر کردند.
مأموران در بازرسی بدنی از فرد دستگیر شده یک قبضه کلت جنگی و یک قبضه چاقو کشف کردند و با انتقال متهم به کلانتری تحقیقات خود را برای روشن شدن هویت و وضعیت وی آغاز کردند.
 دستگیری سارقان ترانس برق حین ارتکاب جرم
فرمانده انتظامی شهرستان همدان همچنین از دستگیری سارقان ترانس‌های برق در حین سرقت از یک مغازه خبر داد.
مرادی در تشریح این خبر گفت: مأموران کلانتری جورقان حین گشتزنی به 3 نفر که در حال انتقال لوازمی از داخل یک مغازه تعویض روغنی بودند، مشکوک شدند. افراد مورد نظر که با مشاهده مأموران قصد فرار داشتند پیش از هر اقدامی دستگیر شدند. در بازرسی از خودروی آنها تعدادی ترانس برق کشف شد که مشخص شد تمام آنان مسروقه‌اند. متهمان دستگیر شده که اهل یکی از استان‌های همجوار بودند در بازجویی‌های انجام شده اعتراف کردند از مدتی پیش اقدام به سرقت ترانس‌های برق از مناطق مختلف استان همدان کرده‌اند.
متهمان در ادامه اعتراف کردند: «شب حادثه نیز در حال سرقت از مغازه تعویض روغنی بودیم که توسط مأموران پلیس دستگیر شدیم.» فرمانده انتظامی شهرستان همدان در پایان گفت: متهمان دستگیر شده پس از تکمیل تحقیقات به همراه پرونده‌ای تشکیل شده به مراجع قضایی معرفی شدند.   

/ 0 نظر / 12 بازدید