دختر سه ساله بر اثر نبستن کمربند ایمنی در آغوش مادرش جان داد

بر اثر برخورد دو دستگاه خودرو سواری پراید و وانت پیکان در گردنه اسدآباد استان همدان یک دختر سه ساله بر اثر نبستن کمربند در آغوش مادر جان داد.
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: ساعت 18 و 30 دقیقه روز سه‌شنبه دو دستگاه خودرو وانت پیکان و سواری پراید در گردنه اسدآباد با یکدیگر برخورد کردند.
مهدی شاکری  افزود: در این سانحه دختر سه ساله که در اغوش مادر و در صندلی جلو پراید سوار شده بود با شیشه جلوی خودرو برخورد و برای همیشه با مادرش وداع کرد.
وی بیان کرد: طبق نظر کارشناسان پلیس راه علت اصلی بروز این سانحه دلخراش انحراف به چپ از سوی راننده وانت پیکان بوده است.
رئیس پلیس راه استان همدان یادآور شد: برابر تبصره ذیل ماده 220 آیین نامه راهنمایی و رانندگی نشستن اطفال در ردیف جلو و در آغوش گرفتن کودکان در صندلی جلو ممنوع است.
شاکری با تاکید بر اینکه بستن کمربند برای تمامی سرنشینان خودرو الزامی است گفت: استفاده از کمربند ایمنی تا 70 درصد از تلفات ناشی از سوانح رانندگی می کاهد. گردنه 15 کیلومتری اسدآباد از محورهای پرخطر استان همدان است که در یکماه گذشته چندین سانحه فوتی و جرحی و واژگونی خودرو در این محور رخ داده است. لازم به ذکر است برابر آخرین آمار دریافتی در 9 ماهه سالجاری شمار متوفیان ناشی از سوانح برون شهری استان همدان 10 درصد افزایش داشته است.

/ 0 نظر / 10 بازدید