فرماندهی انتظامی استان از کشف 230 کیلو مواد مخدر خبر داد
انهدام 3 باند در 3 عملیات جداگانه


 مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان در 3 عملیات جداگانه 220 کیلوگرم تریاک و 10 کیلوگرم هروئین کشف و ضبط کردند.
272 هزار نفر در استان آموزش پیشگیری و مقابله دیده‌اند.
فرمانده انتظامی استان همدان در جمع خبرنگاران با بیان این خبر گفت: در راستای مبارزه بی‌امان با سوداگران مرگ مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی گسترده موفق شدند در 3 عملیات مجزا 3 باند را که در پوشش حمل سبزیجات اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان می‌کردند منهدم کنند.
حاجی‌محمد مهدیان‌نسب با بیان اینکه عملیات کشف این مقدار مواد مخدر حرکتی جهادی بود که با اقدام شجاعانه مأموران انجام شده است، افزود: در این 3 عملیات 10 نفر دستگیر شدند و 7 خودرو نیز در این رابطه توقیف شده است.
وی با بیان اینکه میزان کشفیات امسال مواد مخدر در استان همدان نسبت به سال گذشته 36 درصد افزایش داشته است، ادامه داد: 536 طرح تخصصی مقابله با مواد مخدر از ابتدای سال‌جاری تاکنون در این استان اجرایی شده و با اجرای این طرح‌ها در خصوص پاکسازی مناطق آلوده، دستگیری خرده‌فروشان و معتادان کارتن خواب اقدام شده است.
مهدیان‌نسب همچنین از اجرای 16 طرح فرا استانی و انهدام 16 باند مواد مخدر در خارج از استان از ابتدای سال‌جاری تاکنون در این استان خبر داد و اضافه کرد: امسال 76 باند تهیه و توزیع مبارزه با مواد مخدر در استان همدان منهدم شده است.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 30 هزار نفر در این استان آموزش‌های لازم در حوزه پیشگیری و 242 هزار نفر آموزش‌های لازم در زمینه راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و پیشگیری از مواد مخدر را دریافت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه افزایش کشفیات در استان همدان به دلیل توانمندی پلیس استان بوده است، افزود: بیشتر این مواد کشف شده در استان همدان از شهرهای جنوب شرقی وارد استان می‌شوند.
مهدیان‌نسب عنوان کرد: مبارزه قاطع با خرده‌فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر و بی‌خانمان از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی استان است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر جزو 15 استان آلوده مواد مخدر نیستیم، گفت: تعداد مصرف‌کنندگان مواد مخدر صنعتی و همچنین تعداد معتادان در استان روند کاهشی داشته است.
گفتنی است، 5/4 تن از کل مواد مخدر کشف شده از ابتدای امسال تاکنون در استان همدان تریاک و هروئین بوده است.
 کشف 5/4 تن انواع مواد مخدر و روانگردان در همدان 
5/4 تن انواع مواد مخدر و روانگردان در 10 ماهه سال جاری در استان همدان کشف شده است. 
فرمانده انتظامی استان همدان گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان با تدوین یک برنامه منظم و هدفمند با تکیه بر عزم استانی و مدیریت جهادی با تلاش شبانه‌روزی و تکیه بر ظرفیت‌های درون و برون سازمانی در 10 ماهه سال جاری موفق به کشف 4 هزار و 500 کیلو انواع مواد مخدر شده است. 
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، مهدیان‌نسب با اشاره به انهدام 75 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در مدت یاد شده اظهار کرد: انهدام این باندها و کشفیات موصوف برگ زرینی بر افتخارات مقابله‌ای انتظامی استان همدان با این پدیده شوم است. 
این مقام ارشد انتظامی استان همدان در ادامه بیان کرد: بیشترین افزایش کشفیات در حوزه حشیش بوده و هروئین با 229 درصد افزایش در رده بعدی قرار دارد. 
مهدیان‌نسب گفت: آمار کلی دستگیری‌ها در 10 ماهه سال جاری در حوزه مواد مخدر 7 هزار و 381 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش 22 درصدی برخوردار است و همچنین اجرای 957 مرحله طرح پاکسازی و کنترل محور مواصلاتی در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر که در ناامن‌سازی محیط جهت فعالیت آنها مؤثر واقع شده از جمله مواردی است که در کارنامه این پلیس ثبت شده است. 
فرمانده انتظامی استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس مبارزه با مخدر استان در حوزه پیشگیری و آگاه‌سازی اجتماعی مبنی بر آشنا کردن شهروندان به ویژه قشر جوان، نوجوان و خانواده‌ها که بیشترین تهدید و آسیب‌پذیری متوجه آنهاست، اقدام به برگزاری 234 کارگاه آموزشی کرده که در این مورد بیش از 30 هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند.
 
/ 0 نظر / 34 بازدید