براساس محتویات پرونده، 29 مهرماه سال 88 وقوع یک نزاع خونین به مأموران انتظامی شهرستان نهاوند گزارش شد. مأموران با مراجعه به محل مورد نظر مشاهده کردند، پسر جوانی به نام «ناصر» بر اثر اصابت ضربات چاقو از ناحیه سینه، مجروح و دچار خونریزی شدید گردیده است. مأموران ضمن انتقال جوان مجروح به مراکز درمانی، ضارب را که جوان سابقه‌داری به نام «علی» بود، دستگیر کردند و پس از آنکه فرد مجروح در اثر جراحات وارده پیش از رسیدن به مراکز درمانی جان خود را از دست داد، متهم به قتل مورد بازجویی قرار گرفت و در بازجویی اولیه گفت: روز حادثه من و یکی از دوستانم با موتور به یکی از مناطق تفریحی نهاوند رفتیم. در آنجا «ناصر»(مقتول) همراه چند نفر دیگر که به جز خودش هیچ کدام آشنا نبودند، آتش روشن کرده و همگی دور آتش حلقه زده بودند. من و دوستم نیز به جمع آنان پیوستیم. «ناصر» از من خواست چاقویی را که شب قبل به من داده بود به او پس بدهم اما من چون چاقو را گم کرده بودم، گفتم کدام چاقو؟ چاقویی به من نداده‌ای. «ناصر» گفت: داده‌ام؛ همان چاقو یا چاقویی را که در کمرت داری به من بده. سر همین موضوع بین ما مشاجره در گرفت. «ناصر» مرا به انتهای باغ کشاند در آنجا با هم درگیر شدیم. من یک مشت به او زدم. او هم یک مشت به من زد. دوستانمان ما را از هم جدا کردند. چند دقیقه بعد دوباره با هم درگیر شدیم. «ناصر» چاقو کشید و ضربه‌ای به سر من زد. من هم چاقوی خودم را کشیدم و دو ضربه به سینه او زدم.

پزشکی قانونی بعد از معاینه جسد علت مرگ را بریدگی قلب، ریه و خونریزی داخلی ناشی از اصابت دو ضربه جسم برنده اعلام کرد.

در مرحله بعدی تحقیقات، تعدادی از شاهدان احضار و در مورد نحوه وقوع درگیری و ابعاد دیگر جنایت از آنان تحقیق شد که همه آنان در اظهاراتی مشابه، گفتند: پس از مشاجره و درگیری اولیه که بر سر یک قبضه چاقو بین مقتول و متهم به قتل پیش آمد و آنان با مشت به هم حمله‌ور شدند، آنان را جدا کردیم و از متهم خواستیم آنجا را ترک کند اما او قبول نکرد. چند دقیقه بعد در حالی که فکر می‌کردیم ماجرا به پایان رسیده است ناگهان هر دو نفر آنان با چاقو به طرف هم دویدند ما هم به سمت آنان دویدیم که مانع درگیری شویم اما یک لحظه هر دو به هم رسیدند و ما دیدیم که «علی» با چاقو دو ضربه به سینه «ناصر» زد.

پس از تکمیل تحقیقات و اعتراف متهم در تمام مراحل، بازپرس دادسرای ملایر پرونده را با کیفرخواست صادره به دادگاه کیفری استان ارسال کرد.

در جلسه دادگاه که به ریاست قاضی شریفی و با حضور نماینده دادستان، اولیای دم مقتول، متهم و  وکلای مدافع طرفین برگزار شد، ابتدا اولیای دم با شکایت از متهم برای او تقاضای قصاص کردند و در ادامه متهم به دفاع از خود پرداخت و ضمن اعتراف به قتل اظهار داشت: انگیزه قبلی برای قتل نداشته و خود مقتول مقصر اصلی ماجرا بوده و درگیری را شروع کرده است.

وکیل مدافع متهم نیز در دفاع از او مطالبی را بیان کرد. بعد از آخرین دفاع متهم، دادگاه به استناد شکایت اولیای‌دم، گزارش پزشکی قانونی و مراجع انتظامی، اعترافات صریح متهم و سایر اسناد و مدارک موجود، او را در قتل «ناصر» مجرم شناخت و وی را به اتهام قتل عمد به یک بار قصاص محکوم کرد که حکم صادره برای تأیید نهایی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید