پلیس در یک قدمی عاملان جنایت در رکنی


 تحقیقات شبانه‌روزی برای شناسایی عاملان قتل 4 عضو یک خانواده در خیابان رکنی ادامه دارد و پلیس با دستگیری چند مظنون به یک قدمی کشف جنایت رسیده است.
جانشین فرماندهی انتظامی استان همدان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار همدا‌ن‌پیام با بیان این مطلب گفت: به دنبال کشف جسد 4 نفر از اعضای یک خانواده که در منزل مسکونی‌شان واقع در خیابان رکنی به قتل رسیده بودند، با دستور مقام قضایی و فرماندهی انتظامی استان تحقیقات همه‌جانبه پلیس برای رازگشایی از این جنایت آغاز شد.
علی‌اصغر خرم‌روی افزود: مجموعه نیروی انتظامی استان با محوریت پلیس آگاهی به طور شبانه‌روزی مشغول تحقیقات تخصصی روی این پرونده هستند و با پیشرفت‌های حاصل شده در روزهای آینده خبر خوش دستگیری عاملان جنایت به مردم داده خواهد شد.
وی درباره نحوه وقوع قتل‌ها و سلاح مورد استفاده گفت: آثار و شواهد استفاده از سلاح گرم و همچنین شیء برنده روی اجساد قربانیان به چشم می‌خورد که اعلام نظر قطعی منوط به گزارش پزشکی قانونی است.
خرم‌روی با بیان اینکه بررسی‌های پلیس حاکی از فعالیت 2 نفر از قربانیان در زمینه خریدوفروش اشیای تاریخی است، درباره انگیزه‌های جنایت گفت: این موضوع و انتقام‌گیری بر سر مسائل شخصی از جمله دلایل احتمالی قاتل یا قاتلان برای ارتکاب این جنایت بوده است.
وی با اشاره به شایعات متعددی که پس از انتشار خبر این واقعه در بین مردم جریان دارد، از شهروندان خواست از دامن زدن به شایعات که احساس امنیت را در جامعه دچار مخاطره می‌کند پرهیز و چنانچه اخبار یا اطلاعاتی در این‌باره دارند به پلیس و دستگاه‌های ذی‌ربط منتقل کنند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان در پایان با بیان اینکه هیچ موضوع ضدامنیتی در استان وجود ندارد، تأکید کرد: موضوع این جنایت کاملاً شخصی است و ارتباط دادن آن با مسائل دیگر از سوی افراد ناآگاه و مغرض و با هدف تضعیف امنیت روانی جامعه انجام می‌شود.
گفتنی است، این پرونده صبح روز دوشنبه 11 اسفندماه در پی تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 و اعلام قتل اعضای یک خانواده در منزل شخصی واقع در محله رکنی به جریان افتاد.
به دنبال این گزارش، چند اکیپ از مأموران پلیس با همراهی فرماندهان انتظامی استان و شهرستان، رئیس پلیس آگاهی و معاون دادستان به محل مورد نظر مراجعه کنند و اجساد 4 نفر از اعضای خانواده را که با توجه به وضعیت اجساد که چند روز از مرگشان گذشته بود، مشاهده کردند. قربانیان این حادثه 2 برادر به هویت (سعید و وحید،‌ ب) 37 و 32 ساله، خواهرشان به هویت (زهرا، ب) و مادر آنها به هویت (نیره، س) بودند که اجساد 2 برادر در قسمت پذیرایی و اجساد مادر و دختر در دستشویی منزل کشف شد. شواهد موجود در صحنه حادثه حاکی از آن بود که عامل یا عاملان حادثه برای ارتکاب جنایت از سلاح گرم و شیء برنده استفاده کرده‌اند. بررسی‌های اولیه پلیس حاکی از آن بود که 2 برادر قربانی جنایت بخصوص برادر بزرگتر فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه آثار تاریخی و عتیقه داشته است.
/ 0 نظر / 16 بازدید