اسیدپاش اصفهان هنوز دستگیر نشده است


در حالی که تلاش‌ها برای شناسایی عامل اسدپاشی اصفهان تاکنون به نتیجه نرسیده است آمارها نشان می‌دهد از ابتدای سال بیش از 380 مورد اسیدپاشی در کشور اتفاق افتاده است.
فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه همایش ملی پلیس و ارتقای سلامت اداری گفت: از آنجا که نیروی انتظامی خود دستگاهی است که به مبارزه با فساد می‌پردازد؛ لذا خود این دستگاه باید مبرا از فساد باشد.
احمدی‌مقدم همچنین اظهار کرد: در سال 92، 2هزار و 100 پرونده مورد بررسی قرار گرفت و براساس آن هزار نفر اخراج و معاف از خدمت شدند.
وی ادامه داد: امسال مبارزه با فساد را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم تا پایان سال کاهش 30 درصدی آمار اخراج و معاف از خدمت را داشته باشیم که این نشان دهنده ارتقای سلامت اداری است.
فرمانده ناجا با اشاره به اسید‌پاشی‌‌های اصفهان، گفت: تاکنون فرد اسیدپاش دستگیر نشده است.
وی با تأکید بر اینکه از ابتدای سال تاکنون 380 مورد اسیدپاشی گزارش شده است، تصریح کرد: بسیاری از انگیزه‌های اسیدپاشی انتقامی و یا مشکلات روانی فرد اسیدپاش است و ماجرای اسیدپاشی اصفهان به علت رسانه‌ای شدن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
احمدی‌مقدم در مورد برگزاری یک جشن نامزدی 2 روز پس از عاشورای حسینی در منطقه شهر ری بیان کرد: افرادی که اقدام به برپایی این جشن کرده‌اند بیشتر از افراد افغانی سنی بودند و خود تصور کرده بودند که 2 روز بعد از عاشورای حسینی مشکلی وجود ندارد. اما در واقع این رسانه‌‌های بیگانه هستند که می‌خواهند با جریاناتی از این دست بین شیعه و سنی اختلاف‌افکنی کنند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر این افراد غیرقانونی بودند، گفت: نیروی انتظامی وارد عمل شد و افراد برپاکننده جشن را به اردوگاه برد.

/ 0 نظر / 4 بازدید