عملیات جستجو در روزهای بعد هم ادامه یافت و امدادگران با افزایش شعاع محدوده عملیاتی و استفاده از شیوه‌های مختلف کشف غریق تلاش کردند جسد پسر جوان را از آب خارج کرده و خانواده او را که داغدار و سردرگم چشم به آب داشتند از بلاتکلیفی مصیبت‌بارشان نجات دهند اما هیچ کدام از این تلاش‌ها نتیجه نداد. 10 روز پس از حادثه و پس از بی‌نتیجه ماندن جستجوها برای کشف جسد پسر جوان، توسط امدادگران آتش‌نشانی همدان، گروهی متشکل از 4 غواص نیروی دریایی و یک غواص کرمانشاهی که رکورددار کشف اجساد غرق شده در کشور بود، عملیات جستجو را ادامه دادند اما تلاش چند روزه آنان نیز مؤثر واقع نشد. بعد از گذشت حدود یک ماه سرانجام پنج‌شنبه 21 مردادماه در روزهایی که ارتفاع سطح آب سد کاهش یافته بود، فردی هنگام عبور از حاشیه سد اکباتان با مشاهده جسدی که قسمتی از آن از آب بیرون زده بود با نیروی انتظامی تماس گرفت و موضوع را گزارش داد و آنان نیز با هماهنگی مقام قضایی از سازمان آتش‌نشانی برای بیرون آوردن جسد از درون آب کمک خواستند.

بلافاصله گروهی از امدادگران سازمان آتش‌نشانی در محل حاضر و جسد پسر جوان را که در نقطه‌ای دورتر از محل اولیه (به اظهار شاهدان حادثه) لابه‌لای شاخ و برگ درختان گیر کرده بود از آب خارج کرده و تحویل مأموران نیروی انتظامی دادند.

به گفته فرمانده گروه امداد و نجات وجود چند درخت تنومند در محل غرق شدن جوان در زیر آب که باعث گیرکردن جسد شده بود، همچنین کم‌دقتی شاهدان در نشان دادن محل دقیق غرق شدن از علل اصلی طولانی شدن عملیات کشف جسد جوان غرق شده بود. مرحوم «هادی» 23 ساله متأهل و دارای یک فرزند 6 ماهه بود.

/ 0 نظر / 4 بازدید