کشف خودرو سرقتی از همدان در کبودراهنگ
 یک دستگاه خودروی‌ سواری پراید که 20 روز قبل از شهرستان همدان سرقت شده بود در شهرستان کبودراهنگ کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ گفت: مأموران انتظامی این شهرستان در حاشیه جاده همدان به قزوین به یک دستگاه خودروی پراید نوک مدادی که در حاشیه جاده بدون سرنشین پارک شده بود، مشکوک شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، پژمان قویمی افزود: در استعلام به عمل آمده مشخص شد، خودروی مذکور در30 مهرماه سال جاری از حوزه انتظامی کلانتری 13 عین‌القضات همدان مورد سرقت واقع شده است که خودرو به پارکینگ منتقل شد و پرونده در دست پیگیری است.
وی همچنین از دستگیری 6 نفر متهم در رابطه با مواد مخدر در نقاط آلوده شهرستان و کشف مقادیری مواد مخدر از نوع تریاک و شیشه و همچنین دستگیری یک نفر مشمول خبر داد.
قویمی توقیف 21 دستگاه موتورسیکلت و 2 دستگاه خودرو را از دیگر اقدامات پلیس شهرستان در راستای برخورد با وسایل نقلیه متخلف و امنیت و رضایت شهروندان بیان کرد.

توقیف 56 دستگاه موتورسیکلت و خودروی متخلف در کبودراهنگ
 در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان کبودراهنگ 56 دستگاه موتورسیکلت و خودرو توقیف شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ گفت: در طول یک هفته گذشته طرح ارتقای انضباط اجتماعی ترافیکی با محوریت برخورد با موتورسیکلت‌سواران و رانندگان متخلف در این شهرستان اجرا شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، پژمان قویمی افزود: این طرح با هدف ارتقای امنیت اجتماعی و افزایش احساس امنیت و آرامش شهروندان و افزایش ضریب ایمنی در جاده‌های مواصلاتی و خیابان اصلی به اجرا درآمد.
وی گفت: در اجرای این طرح با توجه به ایام محرم، اولویت بر تذکر و ارشاد قرار داده شده است و در این راستا به تعداد قابل توجهی از راننده‌های وسایل نقلیه و راکبان موتورسیکلت‌ها تذکر شفاهی داده شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در خاتمه گفت: تعداد 50 دستگاه موتورسیکلت و 6 دستگاه خودروی متخلف و فاقد مدارک لازم نیز توسط پلیس توقیف و روانه پارکینگ شدند.

کشف6 دستگاه موتورسیکلت و خودروی سرقتی در نهاوند
 5 دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودروی سرقتی در شهرستان نهاوند کشف شد.
محسن اقبالیان، فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند گفت: در راستای اجرای شاخص طرح‌های ابلاغی و به منظور ارتقای امنیت و انضباط اجتماعی در شهرستان نهاوند به مرحله اجرا درآمد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، وی در ادامه افزود: ارتقای احساس امنیت و نمایش اقتدار پلیس در افکارعمومی با اجرای این طرح به وجود آمد.
اقبالیان دستگیری یک نفر کلاهبردار و جاعل که با جعل عنوان از شهروندان به میزان 100 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود و کلاهبردار دیگری که با سوء‌استفاده، اقدام به رهن و اجاره منزل به چند نفر از شهروندان کرده بود را از نتایج و کشفیات طرح مذکور اعلام کرد.
وی همچنین از کشف 5 دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودروی سرقتی خبر داد که موتورسیکلت‌ها دارای سابقه سرقت از نهاوند و شهرهای همجوار و خودروی مذکور دارای سابقه سرقت از تهران بودند.
این مقام مسئول در ادامه دستگیری 4 نفر سارق آهن‌آلات و کشف مقادیری آهن‌آلات سرقتی از آنها و دستگیری 2 نفر سارق میوه باغ‌ها و اعتراف نامبردگان به سرقت 900 کیلوگرم گردو را از دیگر نتایج اجرای این طرح دانست.
اقبالیان افزود: با اجرای این طرح، 8 نفر معتاد تابلو در سطح معابر جمع‌آوری، تعداد 23 قطعه تجهیزات ضدفرهنگی کشف، 20 نفر مجلوب فراری که دارای حکم مقام قضایی بودند و تعداد 3 نفر سارق منزل دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در خاتمه گفت: با اجرای این طرح تعداد 47 دستگاه موتورسیکلت متخلف و 6 دستگاه خودرو که دارای آلودگی صوتی در سطح معابر بودند، توقیف شدند.

مدیر زندان مرکزی همدان:
حضور مددجوی فعال زندان مرکزی همدان در جلسات NA
 500 نفر از مددجویان زندان همدان در جلسات NA حضور فعال دارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان‌های همدان، مدیر زندان مرکزی همدان در همایش معتادان گمنام که در زندان مرکزی همدان برگزار شد، گفت: در حال حاضر 500 نفر از مددجویان زندان مرکزی همدان در جلسات NA شرکت فعال دارند.
همایش بزرگ انجمن NA (معتادان گمنام) با حضور پژمان پروین، معاون سلامت، اصلاح و تربیت، علی عزیزی، مدیر زندان همدان و نیز جمع کثیری از مددجویان عضو این انجمن در محل سالن همایش زندان مرکزی همدان برگزار شد.
در این همایش معاون سلامت، اصلاح و تربیت به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: با اشاره به نقش بسیار پررنگ و تأثیرگذار NA در زندگی مددجویان معتاد و خانواده‌های آنها و تشویق و ترغیب آنان و دستیابی به هدف قطع مصرف مواد مخدر، تشکیل این جلسات را بسیار ارزشمند و مفید ارزیابی کرد.
در ادامه مدیر زندان مرکزی همدان با اشاره به روند صعودی موفقیت این انجمن و اشتیاق مددجویان برای شرکت در این جلسات خاطرنشان کرد: در حال حاضر 500 نفر از مددجویان زندان مرکز همدان در جلسات NA شرکت فعال دارند.
عزیزی همچنین حمایت همه‌جانبه معنوی در برپایی جلسات مذکور را توسط زندان مرکزی همدان اعلام کرد.
در پایان، جمعی از مددجویانی که دارای پاکی و قطع مصرف طولانی بودند برای سایر مددجویان صحبت و تأثیرات مثبت NA در زندگی خود را برای آنها بیان کردند.

تیراندازی مرگبار مرد خشمگین در روستا
 فردی که یکم آبان‌ماه جاری در روستای بردبران ایذه در خوزستان اقدام به تیراندازی کرده بود، دستگیر شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایذه گفت: در اثر تیراندازی در روستای بردبران بخش مرغاب این شهرستان، 3 نفر مجروح شدند که 2 نفر آنها به هویت (ابراهیم.ز) 57 ساله و (سامان.ز) 18 ساله، به دلیل شدت جراحات وارده فوت کردند.
 به گزارش باشگاه خبرنگاران، فیصل مزرعه افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که علت درگیری، اختلافات ملکی بوده است و قاتل به هویت (ع.م) در حالی که مقتولان سوار بر تراکتور بودند را با اسلحه جنگی هدف قرار داده است.
 وی ادامه داد: متهم پس از ارتکاب قتل، به حوزه قضایی مسجدسلیمان متواری شده بود که با هماهنگی با آن حوزه قضایی، متهم دستگیر و به اتهام 2 فقره قتل عمد، ایراد ضرب‌وجرح عمدی با اسلحه گرم و حمل و نگهداری اسلحه گرم تفهیم اتهام و قرار بازداشت موقت در خصوص وی صادر شد.
مزرعه اظهار کرد: متأسفانه دسترسی آسان مردم به سلاح و فرهنگ انتقام‌جویی شخصی در این منطقه، موجب وقوع حوادثی از این دست در ایذه و شهرستان‌های اطراف شده است.
وی از محاکم قضایی استان خواست تا با دارندگان سلاح گرم غیرمجاز و استفاده کنندگان از این سلاح که موجب اختلال در نظم جامعه می‌شوند و جان و مال شهروندان را به مخاطره می‌اندازند به صورت جدی و قاطعانه برخورد کنند و به بهانه‌های عشایرنشینی، دامدار بودن و نگهداری اسلحه برای مراقبت از دام‌ها برای آنها تخفیف قائل نشوند تا این احکام درس عبرتی برای دیگران باشد.

/ 0 نظر / 5 بازدید