پلیس همدان در تعقیب عاملان قتل جوان ورزشکار


 تحقیقات کارآگاهان پلیس برای دستگیری 2 جوان که در یک درگیری مرگبار جوان ورزشکاری را به قتل رسانده بود به مراحل پایانی نزدیک شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با همدان‌پیام با بیان این مطلب گفت: 10 دی‌ماه 93 گزارش وقوع یک نزاع مرگبار در محله پرسی‌گاز همدان با سامانه 110 گزارش شد.
رسول مرادی افزود: بلافاصله اکیپی از مأموران کلانتری به محل درگیری مراجعه و مشاهده کردند پسر جوانی به نام «توکل» 26 ساله بر اثر اصابت ضربات جسم برنده به شدت مجروح شده است.
مأموران پلیس پس از انتقال فرد مجروح به مراکز درمانی از طریق مرکز فوریت‌های پزشکی بلافاصله تحقیقات خود را برای روشن شدن ابعاد مختلف این درگیری خونین آغاز کردند.
مأموران در حال تحقیقات مقدماتی مطلع شدند اقدامات درمانی بر روی پسر جوان نتیجه نداده و وی در اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.
با مرگ پسر جوان، تحقیقات پلیس وارد مرحله دیگری شد و با حکم مقام قضایی شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت.
در بررسی‌های انجام شده مشخص شد مقتول و 2 عامل جنایت بر سر اختلافات قبلی درگیر و با ضربات مرگبار کارد مجروح شده و جان خود را از دست داده است.
 اختلاف قدیمی عامل جنایت
یکی از بستگان مقتول در گفت‌وگو با خبرنگار ما اختلاف قدیمی را عامل این درگیری اعلام کرد.
سعید تکرلی توضیح داد که ماجرای این اختلاف به حدود 5 سال پیش بازمی‌گردد که 2 نفر از بستگان عاملان جنایت به قصد سرقت شبانه وارد منزل مقتول می‌شوند که با بیدار شدن وی متواری می‌شوند. در ادامه افراد مذکور اتهام اقدام به سرقت را رد می‌کنند و پس از رواج خبر این موضوع در محله عنوان می‌کنند برای گرفتن کبوترشان وارد منزل شاکی شده‌اند.
ادامه حرف وحدیث‌ها بر سر این موضوع موجب می‌شود که 2 متهم به همراه چند نفر از بستگانشان به منزل شاکی هجوم برده و اقدام به ضرب و جرح اهالی منزل کنند که پس از آغاز درگیری مرحوم «توکل» از ماجرا مطلع و پس از اینکه متوجه کتک خوردن مادرش به دست آنها می‌شود با آنان درگیر شده و چند نفر از آنها را به صورت سطحی مجروح می‌کند.
پس از این درگیری توکل به پرداخت دیه و 45 روز حبس محکوم می‌شود و این درگیری ریشه نزاعی است که در نهایت موجب مرگ او می‌شود.
وی درباره روز حادثه می‌گوید: براساس گفته شاهدان ساعت 16 و 30 دقیقه دهم دی‌ماه 93 مقتول که قصد رفتن به عروسی را داشته است به آرایشگاه محل مراجعه و منتظر رسیدن نوبتش می‌شود که در این زمان یکی از متهمان به او را به بیرون از آرایشگاه فرا می‌خواند و در حالی که مقتول مشغول گفت‌وگو با او بوده است پسرعموی او که پشت سطل زباله کمین کرده بود با قمه ضربه مرگباری به او وارد می‌کند و در ادامه درگیری نفر اول نیز ضربه دیگری به او می‌زند.
در حالی که مقتول برای در امان ماندن از ضربات متهمان تلاش می‌کنند خود را از مهلکه به در ببرد آنها او را تعقیب و پس از طی مسافتی 50 متری دوباره او را آماج ضربات متعدد قمه قرار می‌دهند که در نهایت به مرگ او منجر می‌شود.
تکرلی در پایان یادآوری می‌کند: مقتول از 8 سال پیش در رشته ورزشی بوکس فعالیت داشته و از راه خیاطی امرار معاش می‌کرد و به جز سابقه زندان 45 روزه‌ای که به علت درگیری با بستگان عاملان جنایت در پرونده وی ثبت شد هیچ‌گونه سابقه کیفری و ارتکاب جرمی نداشت و فقدان او ضایعه دردناکی برای خانواده اوست.
/ 0 نظر / 26 بازدید