وی با بیان اینکه افزون بر 8 هزار و 800 قطعه اشیای عتیقه از اعضای این باند کشف و ضبط شده، اظهار داشت: بر اساس اظهارات کارشناسان، اشیای کشف شده در نوع خود بی‌نظیر و دارای قدمت چند هزار ساله است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اشیای کشف شده از نظر تنوع و تعداد می‌تواند چند موزه چشمگیر را در استان که پایتخت تاریخ و تمدن نام گرفته است، پوشش دهد.

وی گفت: هم‌اکنون با حضور رئیس جمهوری در استان همدان، اشیای با ارزش تاریخی و باستانی کشف شده به میراث فرهنگی این استان اهدا می‌شود.

 مصلحی همچنین، از کشف توطئه‌های طراحی شده مستکبران در حمایت از رژیم صهیونیستی در منطقه خبر داد و گفت: با اشراف خوب دستگاه‌های اطلاعاتی کشور نسبت به فعالیت استکباری، بخش عمده‌ای از توطئه‌‌های طراحی شده کشف شده است.

وی تصریح کرد: دشمنان برای زنده نگه داشتن رژیم صهیونیستی فعالیت‌هایی در منطقه داشتند که به این فعالیت‌ها دسترسی یافته و اطلاعات را به مسئولان داده‌ایم.

وزیر اطلاعات گفت: مقاومت و پایداری مردم ثمر داده و هر روز با شکسته شدن طرح‌ها و نقشه‌های آن‌ها در منطقه روبرو هستیم و مستکبران مجبورند هر روز با طرح جدیدی به منطقه بیایند، دشمن متوجه شده طرح‌هایش در منطقه بی‌نتیجه می‌ماند.

مصلحی همچنین درباره اقدام تروریستی زاهدان گفت: مشخص شده که این اقدام تروریستی توسط چه گروهی بوده است، افرادی نیز در این ارتباط دستگیر شده‌اند.

 

وی در عین حال با اشاره به برخی حرکت‌ها در مباحث فرهنگی در کشور نظیر وارد کردن توزیع محوله‌های ضدفرهنگی مستهجن، گفت: این محموله‌ها بدون اینکه مشخص شود از کجا ارسال می‌شوند، توزیع شده‌اند. وزارت اطلاعات با یک سری اقدامات، بخشی از سر نخ‌ها و سر شاخه‌های این حرکت را شناسایی کرده است، اما حرکت، حرکت گسترده‌ای است به گونه‌ای که شبکه‌های ماهواره‌ای افراد خود را در داخل برای این اهداف هدایت می‌کنند.

مصلحی ادامه داد: وزارت اطلاعات با اشراف کامل به برنامه‌ سرویس‌های اطلاعاتی دشمن حتی در فضای علمی، بر ایرانیانی که به خارج از کشور می‌روند و درگیر چنین مواردی می‌‌شوند، نظارت دارد و سعی می‌کند با این اقدام دشمن مبارزه کند و هشدارهای لازم را برای جلوگیری از فریب آنان بدهد.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید