مراقب اطلاعات اینترنتی حساب خود باشید
خرید شارژ تلفن همراه از حساب دوست قدیمی


 فردی که با سوء‌استفاده از اطلاعات حساب دوست قدیمی خود‌، به صورت مکرر شارژ تلفن همراه تهیه کرده بود، توسط پلیس فتای همدان دستگیر شد. 
رئیس پلیس فتای همدان در این زمینه گفت: با ارائه شکواییه شهروند همدانی مبنی بر برداشت‌های مکرر از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. 
احمد امینی افزود: در تحقیقات مشخص شد برداشت‌ها در قالب خرید اینترنتی شارژ تلفن همراه انجام شده است. 
این مقام انتظامی اظهار کرد: با انجام اقدامات فنی و به‌کارگیری شگردهای ویژه، فردی شناسایی و مشخص شد از دوستان صمیمی شاکی است که با شگردی خاص رمزهای اینترنتی وی را به دست آورده و در چند مرحله اقدام به دریافت شارژ کرده است. 
امینی در پایان از عموم شهروندان خواست که رمزهای عبور و اطلاعات بانکی خود را به عنوان یک سند محرمانه محسوب کنند و آن را در اختیار نزدیکترین افراد نیز قرار ندهند.
 خالی کردن حساب با وعده برنده شدن در قرعه‌کشی 
فردی که با تماس تلفنی و هدایت شهروند همدانی مقابل دستگاه خودپرداز‌، مبلغ 30 میلیون ریال از حساب وی برداشت کرده بود، شناسایی و دستگیر شد. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، امینی با اعلام این خبر افزود: با مراجعه یکی از شهروندان همدانی و ارائه شکواییه مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. 
وی در ادامه بیان کرد: در بررسی صورت گرفته مشخص شد، فردی با تماس تلفنی، ضمن فریب این شهروند، وی را برنده قرعه‌کشی وآدرس اینترنتی جعلی برای مشاهده نام شاکی اعلام کرده است. 
این مقام انتظامی افزود: در ادامه اظهارات شاکی مشخص شد، فرد کلاهبردار وی را برای دریافت جایزه مقابل دستگاه خودپرداز هدایت و بدین ترتیب مبلغ 30 میلیون ریال موجودی حساب وی را به حساب خود منتقل کرده است. 
امینی در پایان توصیه‌هایی به شهروندان ارائه کرد: 
1- از توجه به پیامک و تماس‌های تلفنی که آنها را برنده قرعه‌کشی اعلام می‌کند، خودداری کنند. 
2- به هیچ عنوان برای دریافت جایزه نیازی به حضور مقابل دستگاه خودپرداز نیست.
3- شیادان با استفاده از جملات زیبا و اغواکننده به سراغ طعمه‌های خود می‌روند.
/ 0 نظر / 30 بازدید