90 درصد مجرمان به دلیل سرقت و مواد مخدر در زندانند

  فرمانده نیروی انتظامی روند کنترل جرایم خشن در 6 ماه اخیر را مطلوب دانست و گفت: سرقت و مواد مخدر دو جرم شایع است که 90 درصد زندانیان کشور را تشکیل می‌دهد و اعصاب و روان مردم، پلیس و دستگاه قضا را آزار می‌دهند.
به گزارش مهر، اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش ملی پلیس و پیشگیری اجتماعی از جرم در جمع خبرنگاران، گام نخست در پیشگیری اجتماعی از جرم را مسئول‌سازی دستگاه‌ها دانست و گفت: ضعف عملکرد، کج‌کارکردی و کم‌توجهی به حوزه‌های اجتماعی موجب بروز ناهنجاری می‌شود و باید این مورد را در پیشگیری اجتماعی از جرم مدنظر قرار داد.
وی گام دوم در پیشگیری از جرم را مشارکت مردم دانست و افزود: در گام سوم، باید سعی کنیم افرادی که به مرحله ناهنجاری پا گذاشته‌اند به جرگه جرم کشیده نشوند و اگر چنین شد بتوانیم آنها را احیا کنیم.
به گفته فرمانده ناجا، اقدامات انتظامی و برخورد گام دیگر نیروی انتظامی و دستگاه قضاست؛ افزایش قدرت، سرعت کشف و صدور احکام متناسب و سریع می‌تواند موجب بازدارندگی شود.
این مقام ارشد انتظامی درباره فعالیت قرارگاه سرقت و عملکرد آن، گفت: تعداد سرقت‌هایی که در تهران ثبت می‌شود یک‌سوم کل سرقت‌ها و حدود 600 تا700 پرونده و بیش از نرخ جمعیت است.
احمدی‌مقدم تصریح کرد: تهران برای سارقان پناهگاه خوبی است و برخی از سارقان نیز در تهران ساکن نبوده و کسب‌و‌کار آنها در تهران است.

/ 0 نظر / 7 بازدید