نشت کپسول مغازه را به آتش کشید
 نشت گاز سیلندر 11 کیلویی و شعله‌ور شدن آن مغازه‌ای را در منطقه منوچهری به آتش کشید.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، 5 آبان‌ماه ساعت 15 و 44 دقیقه یک مورد حریق مغازه واقع در منوچهری، خیابان صفری به سامانه 125 گزارش شد.
در پی این حادثه، بلافاصله نیروهای عملیاتی از ایستگاه 3 واقع در شهرک مدرس و ایستگاه مرکزی به محل حادثه اعزام شده و در زمان 2 دقیقه به محل رسیدند و سریعاً آغاز به اطفای حریق کردند. دلیل آن نشت گاز کپسول 11 کیلویی و شعله‌ور شدن آن و سرایت آتش به داخل مغازه گزارش شد.
 5 مأمور آتش‌نشان در عملیات 36 دقیقه‌ای موفق به مهار آتش شدند.
محمد بختیاری، فرمانده این عملیات به همشهریان توصیه کرد که پیش از استفاده از کپسول‌های گاز از عملکرد صحیح ریگلاتور اطمینان حاصل کنند تا شاهد اینگونه حوادث نباشیم.

همدان در مهرماه 30 بار لرزید
 از ابتدای مهرماه امسال 30 مورد زمین‌لرزه در استان همدان ثبت شده است.
مدیرکل بحران استانداری همدان با اعلام این خبر، گفت: در مهرماه سال جاری 30 مورد زمین‌لرزه ثبت شده که بزرگی بیشترین زمین‌لرزه 3/2 دهم ریشتر در حوالی دمق به ثبت رسیده است.
علیمردان طالبی با بیان اینکه در برخی شهرها هیچ مورد زمین‌لرزه‌ای به ثبت نرسیده است، افزود: در حوالی شهرستان نهاوند بیشترین تعداد زمین‌لرزه به ثبت رسیده که 11 مورد زمین‌لرزه را به خود اختصاص داده است.
وی به مقایسه آمار زمین‌لرزه‌های ثبت شده در مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته پرداخت و گفت: در مهرماه سال گذشته 36 مورد زمین‌لرزه به ثبت رسیده که این آمار نشان می‌دهد در مهر امسال 6 مورد زمین‌لرزه کاهش یافته است.
طالبی خاطرنشان کرد: بیشترین بزرگی زمین‌لرزه در مهر سال گذشته 2/3 دهم ریشتر بوده است.
وی تأکید کرد: به طور معمول زمین‌لرزه‌هایی که بزرگی آنها زیر 2 ریشتر باشد، برای مردم محسوس نیست. اما بالای 2 ریشتر برای مردم محسوس خواهد بود، البته احساس زمین‌لرزه‌ها به عمق لرزش نیز بستگی دارد.

آتش‌سوزی در کارگاه تولید مبلمان در ملایر
 مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ملایر با بیان اینکه حریق در کمربندی بروجرد، کوچه معروف به کارخانه قند کارگاه تولیدی چند منظوره روی داد، گفت: به علت سطح وسیع آتش و خطر انتشار آن به سایر کارگاه‌های اطراف، نیروهای اعزامی از سازمان آتش‌نشانی به کمک نیروهای دیگر ایستگاه‌های آتش‌نشانی توانستند حریق را مهار کنند.
وحید جوادی خاطرنشان کرد: این کارگاه مبادرت به تولید کلاف خام و انواع مبل و راحتی می‌کرده که در نهایت موجب سرایت حریق به دیگر قسمت‌های کارگاه و در نتیجه پراکندگی حریق شده بود.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ملایر اظهار کرد: متأسفانه مالک کارگاه و حاضران در مکان حادثه با نیروهای آتش‌نشانی همکاری نداشته و موجب بی‌نظمی در محل شده بودند.
جوادی افزود: هنوز علت دقیق این حادثه مشخص نشده است و کارشناسان سازمان در حال بررسی مورد حادثه هستند.
گفتنی است؛ این حادثه خسارت جانی در برنداشت ولی اجناس و مواد اولیه زیادی در کارگاه سوخت و خود سازه کارگاه نیز دچار خسارت شد.

/ 1 نظر / 8 بازدید
هندزفري تغير صدا

فروش هندزفري تغيرصدا موبايل دوست داريد برق از سر و دستانتان بپرد؟! تبديل صداي شما به مرد يا زن هنگام صحبت با موبايل کافيست اين هندزفري را به گوشي خود وصل کنيد و صداي خود را تغيير دهيد... [نيشخند][خنده]