افزایش 11 درصدی کشف سرقت در همدان


کشف جرم سرقت در استان همدان در 9 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 11 درصدی داشته است.
فرمانده انتظامی استان همدان در جلسه قرارگاه پیشگیری از سرقت استان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 16 طرح پیشگیرانه از سرقت انجام که در این راستا ساماندهی سرایداران و نگهبانان نیز در اولویت ودستور کار قرار گرفته و اجرایی شده است. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، حاجی‌محمد مهدیان‌نسب در ادامه گفت: درسال جاری موضوع پلیس افتخاری مطرح شد که تا کنون حدود 3 هزار نفر در سطح استان برای عضویت در این پلیس ثبت نام کرده‌اند که در حال گذراندن مراحل گزینشی هستند که انشاء ا... بعد از اتمام مراحل گزینشی از این عزیزان در راستای پیشگیری از جرم به‌ویژه سرقت استفاده مؤثری خواهیم کرد. 
وی با اشاره به افزاش 11 درصدی کشفیات سرقت در استان همدان تصریح کرد: 26 درصد توان کشف پلیس نسبت به سال گذشته در این حوزه بالا رفته است و در بحث نزاع‌های دسته جمعی و شرارت‌ها واستعمال مواد مخدر نیز کاهش محسوسی را در مقایسه با سال گذشته شاهد هستیم. 
فرمانده انتظامی استان همدان در خاتمه با اشاره به انواع پیشگیری، پیشگیری اجتماعی را مهمترین نوع پیشگیری در جامعه دانست و بر انجام واجرای آن توسط قسمت‌های مسئول تأکید کرد. 
 بهره‌گیری پلیس ازدستاوردهای علمی ودانشی در اجرای مأموریت‌ها 
معاون سیاسی امنیتی استاندار نیز در این جلسه با قدردانی ویژه از فرماندهی انتظامی استان همدان در تأمین و برقراری نظم و امنیت بسیار مطلوب در استان بیان کرد: نیروی انتظامی روزبه‌روز در حال پیشرفت و ترقی بوده و توانسته است به یک گرایش نو و جدید در حوزه علمی و دانشی برسد. 
وی در ادامه گفت: در برخورد با سارقان و توزیع کنندگان مواد مخدر نیروی انتظامی به تنهایی نمی‌تواند با مجرمان مقابله کند و نیاز است به طور جدی توسط مردم ودیگر سازمان‌ها حمایت شود و البته‌ این حمایت‌ها نیز باید با برنامه‌ریزی مناسب و تقسیم کار انجام شود. 
الهی‌تبار در خاتمه خاطرنشان کرد: در بحث سرقت‌ها باید تمام افراد جامعه و ارگآنها نقش‌آفرینی کنند و قطعاً با یک تلاش همگانی و با یک حضور مردم‌پسند می‌شود اهداف را که همان تأمین نظم وامنیت برای مردم است را احصاء و به آن دست پیدا کرد. 
 رویکرد اطلاعاتی عاملی مؤثر برای جلوگیری از سرقت 
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان همدان نیز در این جلسه گفت:90 تا 95 درصد سرقت‌های خرد توسط معتادان و قسمتی از سرقت‌های مهم و خشن نیز توسط سارقان غیربومی انجام می‌شود. 
وی اضافه کرد: دیگر جغرافیا و مرزها مانعی برای وقوع جرم وسرقت نیستند و باید برای جلوگیری از سرقت یک رویکرد اطلاعاتی داشته باشیم. 
گفتنی است، در ابتدای این جلسه معاون عملیات و رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گزارش کامل و مبسوطی در رابطه با اقدامات صورت گرفته در قرارگاه سرقت استان ارائه دادند.
 
/ 0 نظر / 27 بازدید