جلوگیری از هک شدن گوشی‌های هوشمند

  هر روزه تعداد زیادی از حفره‌های امنیتی سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند و اپلیکشین‌ها شناسایی می‌شوند و نفوذگران در صدد استفاده از این نوع حفره‌ها هستند. بهتر است برای حفظ امنیت دستگاه خود همیشه از آخرین نسخه سیستم عامل و اپلیکیشن‌ها استفاده کنید.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، امروزه با استفاده روزافزون از گوشی‌های هوشمند و فراگیر شدن این نوع گوشی‌ها، اغلب شرکت‌های سرمایه‌گذار نیز بر روی آنها تمرکز کرده‌اند تا بتوانند با ارائه خدماتی هر چه بهتر، کاربران را جذب خود کنند. اما این تمام ماجرا نیست بلکه همیشه گروهی از افراد نیز هستند که با توجه به هدف‌هایی که دارند سعی می‌کنند رخنه‌ای در این بازار پر رونق ایجاد کنند و لذا گفتنی است که گوشی‌های هوشمند نیز از این قاعده مستثنا نیستند.
 باز نکردن لینک‌های موجود در ایمیل‌های ناشناس
بهتر است پیام‌های ناشناس و یا ایمیل‌های نامطلوبی را که در آنها، لینکی درج شده است را مورد استفاده قرار ندهید؛ زیرا در اکثر مواقع مخربان با ارسال یک کد مخرب می‌توانند اسمارت فون و یا تبلت شما را تحت کنترل در بیاورند و این بدان دلیل است که شما ایمیل حاوی لینک را مورد استفاده قرار داده‌اید!
 عدم استفاده از بازی‌ها و اپلیکیشن‌های موجود در منابع غیرمعتبر
اگر به بازی یا برنامه‌ای کاربردی احتیاج دارید سعی کنید آنها را از منابع معتبر دریافت کنید؛ زیرا برخی از همین آپ‌ها و بازی‌ها می‌توانند آغشته به کد‌های مخربی باشند که موجب بروز مشکلاتی حاد می‌شوند!
 حفاظت از اطلاعات مکانی و شخصی
اگر علاقه‌مند به عکاسی با تلفن هوشمند خود هستید و نمی‌خواهید که اطلاعات موقعیتی و برخی دیگر اطلاعات شخصی شما توسط عکس گرفته شده منتشر شود، کافیست گزینه‌های مربوط به GPS Camera را غیرفعال کنید!
دلیل این امر این است که وقتی شما در حال عکاسی با موبایل خود هستید، دوربین اطلاعات موقعیت شما را توسط جی پی اس (GPS) دریافت کرده و ضمیمه تصویر می‌کند و همچنین برخی اطلاعاتی همچون نام تلفن و نوع دوربینی که با آن تصویر ثبت شده است نیز همراه تصویر گرفته شده ذخیره می‌شوند! این اطلاعات به راحتی قابل مشاهده است و زمانی که شما تصاویر خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید افراد مختلف می‌توانند این اطلاعات را مشاهده کرده و از آنها سوء‌استفاده کنند.
اما اگر شما تصاویری را از قبل گرفته‌اید و آنها را در هیچ شبکه‌ای به اشتراک نگذاشتید، قبل از این کار کافیست با نرم‌افزار Microsoft Photo Tools تمامی مشخصات شخصی خود را از روی تصویر گرفته شده حذف و سپس اقدام به اشتراک‌گذاری کنید! البته شما می‌توانید بدون استفاده از نرم‌افزار هم این اطلاعات را از بین ببرید. برای این کار شما باید روی تصویر موردنظر راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید و در زبانه Details می‌توانید این اطلاعات را مشاهده کرده و با استفاد از گزینه Remove Properties and personal Information اطلاعات مربوط را حذف کنید.
 از نرم افزارهای امنیتی استفاده کنید
با افزایش روز افزون استفاده از تلفن‌های هوشمند، همواره تعداد ویروس‌هایی که برای این نوع دستگاه‌ها و سیستم عامل‌های موجود رو به افزایش است شما نیاز به یک مسئول امنیتی که همان آنتی ویروس‌ها هستند، دارید. همچنین شما باید توجه داشته باشد که فقط نصب یک آنتی‌ویروس خوب جلوی ویروس‌ها را نمی‌تواند بگیرد و شما باید همواره آنتی‌ویروس خود را به‌روز نگه دارید.
 دستگاه خود را به‌روز نگه دارید
هر روزه تعداد زیادی از حفره‌های امنیتی سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند و اپلیکشین‌ها شناسایی می‌شوند و نفوذگران در صدد استفاده از این نوع حفره‌ها هستند. بهتر است برای حفظ امنیت دستگاه خود همیشه از آخرین نسخه سیستم عامل و اپلیکیشن‌ها استفاده کنید و آنها را به روز نگه دارید.

/ 0 نظر / 4 بازدید