پزشکی قانونی همدان اعلام کرد:مرگ دختر اسیدپاش در زندان

دختر جوان در همان بازجویی های اولیه، در پلیس آگاهی به جنایت غیر انسانی خود اعتراف و عنوان کرد:

از حدود یکسال قبل با جعفر (شوهر قربانی)ارتباط پنهانی داشتم اما اوعلیرغم وعده های قبلی مبنی بر ازدواج ادعا میکرد که همسرش ( قربانی جنایت) راضی به طلاق نمی شود به همین علت چند روز قبل از شهرستان محل کارم مقداری اسید تهیه کردم و روز حادثه پس از مراجعه به مقابل منزل آنها ، آن را بر صورت و بدن همسرش پاشیدم.

مونا در مرحله دیگیری از بازجویی گفت:جعفراز قبل در جریان قصد من برای جنایت بود و او بود که مرا به انجام این کار ترغیب کرد و حتی به من گفت از کجا اسید تهیه کنم.

پس از تکمیل تحقیقات قانونی و بعد از رسیدگی به اتهام رابطه نامشروع متهمان پرونده اولین جلسه رسیدگی به اتهام اسید پاشی 21 تیر ماه به ریاست قاضی شریفی و مستشاری قاضی وثیقی، پور مهدی و رمضانی در دادگاعه کیفری استان برگزار شد.

جلسه دادگاه:

 قربانی حادثه:قصاصش کنید تابداند چه میکشم

طاهره بهرامی قربانی این جنایت هولناک که با صورت بانداژ شده ودستان پنهان شده زیردستکش در حالی که هنوزهم برایش باورکردنی نیست که بی هیچ گناهی گرفتار چنین مصیبت بزرگی شده است به دادگاه گفت: من متهم را نمی شناختم و تا روز حادثه هم او را ندیده بودم به هیچ کس هم بدی نکرده بودم به همین دلیل خیلی راحت اجازه دادم راحت وارد خانه ام شود و این بلا را سر من و دخترم که تازه او را از شیر گرفته بودم بیاورد .

او در باره چگونگی ماجرا به دادگاه گفت: روز حادثه بعد از رفتن شوهرم به همراه دخترم پانیذ در منزلم خوابیده  بودم که از صدای ضرباتی که به در  ورودی  می خورد از خواب پریدم، ساعت حدود 8 بود، در را باز کردم دختر جوانی پشت در بود که می گفت: از طرف مادرم برایم غذای نذری آورده است، دستکش پوشیده بود و سطل آبی رنگی در دست داشت، او را نمی شناختم وقتی از او خواستم خودش را معرفی کند، گفت: به زودی مرا می شناسی، وقتی برای آوردن ظرف رفتم پشت سرم وارد خانه شد و از من خواست ظرف بزرگتری بیاورم، رفتم ظرف بزرگتر بیاورم که دختر جوان ناگهان وسیله ای شبیه آچار از کیفش خارج کرد و با آن چند ضربه به سرم زد از حال رفتم و روی زمین افتادم برای چند لحظه او را ندیدم فکر کردم رفته از جایم بلند شدم و به سمت در ورودی رفتم دیدم انجا منتظرمن است در سطل را باز کرد ابتدا مایع داخل سطل را به سمت چپ صورت و بدنم پاشید چند لحظه مکث کرد و باقیمانده ی آن را هم به سمت راست بدنم پاشید و در حالی که من از شدت درد ضجه می زدم دستی تکان داد و گفت: فکر کنم حالا مرا شناختی!

من ازرابطه ی او با شوهرم خبر نداشتم البته از مدتهاقبل به رفتار شوهرم شک کرده بودم از رفتارش حدس میزدم که گرفتار مشکلات سختی شده اما او می گفت علت  رفتارش مشکلات  کاری است.

قربانی این جنایت سیاه خطاب به دادگاه می گوید: از آن روز به بعد تا کنون حتی لحظه ای ازسایه شوم و وحشتناک آن رها نشده ام اثر مورفین که از بین می رود روح وجانم از درد وسوزش آتش میگیردگویی حادثه دوباره و چند باره برایم اتفاق می افتد.می خواهم متهم قصاص شودبه همان شیوه ای که که روی من اسید پاشید رویش اسید پاشیده شود. می خواهم او هم کمی از عذاب مرا تحمل کند.

جعفر-ز همسر طاهره و پدر پانیذکه در مرحله اول وقبل از صدور قرار منع تعقیب یکی از متهمان این جنایت بود هم با اعلام شکایت خود برای متهم تقاضای قصاص می کند و می گوید: اگر من گناهی کرده بودم باید اسید را روی من می ریخت نه روی همسرم و فرزند بی گناهم.

متهم در محضر دادگاه:

اتهامم را قبول دارم مجازاتم کنید

مونا – ک، متهم این جنایت هولناک که تا پیش از دستگیری کارمند یکی از ادارات دولتی بوده با قبول کیفر خواست و اتهام اسید پاشی در محضر دادگاه گفت: به شاکی حق می دهم حتی اگر مرا اعدام کند و تمام بدنم را با اسید از بین ببرد ، چون او هیچ بدی به من نکرده بودفقط در محضر دادگاه از اومی خواهم هر طوری که می خواهد مرا قصاص کند ولی بعد ازاینکه مجازات شدم حلالم کند.

او درمورد انگیزه اش از ارتکاب جنایت گفت: یکسال پیش از طرف شوهر قربانی که راننده سرویس محل کارم بود مورد آزار واذیت قرار گرفتم و بعد از آن مجبور شدم رابطه ام را بااو ادامه بدهم، او به من وعده ازدواج داد و با همین فریب مرا به شیه معتاد کرد،اودایم ازهمسر و خانواده ی همسرش بدگویی میکرد و می گفت: که از همسرش خسته شده است. اوازمن خواست درقبال پس دادن عکس وفیلم هایی که از رابطه اش بامن دارد روی همسرش اسید بپاشم،اومرا راهنمایی کرد که اسید تهیه کنم وبعد نقشه جنایت را طراحی کردو خواست که ابتدا زنگ یکی از همسایه ها را بزنم و بگویم که از طرف خواهر طاهره آمده ام بعد به خودش بگویم که نذری اورده ام، حتی چند دقیقه قبل از جنایت با او دیدار کردم و او با ما شین خودش مرا تا نزدیک منزلش رساند و رفت و من هم به خواست او عمل کردم حتی یک ساعت بعد از ماجرابا من تماس گرفت و پرسید که کار را تمام کردی؟

متهم در ادامه گفت: قصدم انتقام نبودوفقط به خاطر ترس از آبرو وپس گرفتن عکس و فیلم ها که جعفر از من داشت به خواسته ی او و تحت تاثیر مصرف شیشه این جنایت را انجام دادم در ضمن نمی دانستم سوختگی با اسید اینقدر شدید است. از دادگاه می خواهم شدیدترین مجازات رابرایم در نظر بگیرد و هرچه سریعتر قصاص شوم، شاید کمی از عذابم کم شود.

وکیل متهم نیزبا اشاره به وجود مواردی در پرونده مبنی بر نقش جعفر( همسر قربانی) در جنایت  ازدادگاه خواست علیرغم صدور قرار منع تعقیب برای او در رابطه با جرم اسید پاشی، اورا به عنوان متهم محاکمه کندو همچنین متهم را با توجه به سابقه مصرف ماده روانگردان شیشه ازلحاظ سلامت عقلی در زمان وقوع جنایت موردبه پزشکی قانونی معرفی کند.

با توجه به موارد فوق وبه دستور ریاست دادگاه ادامه رسیدگی به پرونده و صدور حکم به جلسه دیگر موکول شد.

پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه پس واخذ آخرین دفاع متهم دادگاه به استناد 1-شکایت طاهره بهرامی2-اعتراف صریح متهم در مراحل مختلف دادرسی3-گواهی پزشکی قانونی و سایر اسناد و شواهد موجود در پرونده متهم را به قصاص هر دو چشم,ابرو پلک و بینی و برای سایر اعضا به پرداخت دیه در حق قربانی ودختر سه ساله اش و همچنین ده سال حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم کرد .

مدیرکل پزشکی قانونی همدان با بیان اینکه نتیجه نهایی آزمایشات تخصصی پزشکی قانونی حدود یک ماه دیگر اعلام می‌شود به  گفت: در شرایط فعلی نمی‌توان اظهارنظر قطعی درباره خودکشی متهم کرد چون ممکن است مرگ وی به علت طبیعی بوده باشد.

/ 0 نظر / 92 بازدید