پلیس راه

فرمانده پلیس راه استان همدان:
واژگونی مهمترین دلیل تصادفات جاده‌ای در همدان

  بعد از دوحادثه رانندگی که هفته گذشته در سه راهی کفراش واقع در محور نهاوند-کرمانشاه رخ داد و متأسفانه چهار کشته و 9 مجروح به همراه داشت عملیات نصب نیوجرسی از انتهای بلوار سیدالشهدا تا سه راهی دهفول نهاوند آغاز شده است.
با اشاره به این حادثه، فرمانده پلیس راه استان همدان گفت: 42 درصد حوادث رانندگی استان همدان مربوط به واژگونی خودروهاست.
محمد خیری در این رابطه اظهار کرد: بعد از واژگونی خودرو، بی‌توجهی به جلو، ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه و سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ از مهمترین عوامل بروز حوادث رانندگی در استان همدان است.
خیری ضمن اشاره به این موضوع که در استان همدان 20 نقطه خطرناک حادثه‌خیز وجود دارد که پنج نقطه آن به کلی مرتفع، پنج نقطه دیگر ایمن‌سازی شده است، گفت: 10 نقطه دیگر شناسایی که برای اصلاح و رفع معایب نیاز به تأمین اعتبار توسط اداره کل راه‌وشهرسازی استان همدان دارند.
به گفته وی، اصلاح نقاط پرحادثه از جمله نیازهای اصلی و ضروری برای کاهش فوت ناشی از سوانح جاده‌ای و ایمن کردن مسیرهای شریانی برای بهره‌برداران و شاغلان در بخش حمل‌ونقل است.
فرمانده پلیس راه استان همدان در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به کاهش چشمگیر حوادث رانندگی در سه راهی دهفول واقع در محور نهاوند-کرمانشاه با نصب چند سرعت‌گیر، راه‌اندازی سیستم روشنایی و نصب علائم هشداردهنده خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مؤثر پلیس راه اصلاح نقاط حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی استان است که با بررسی‌های صورت‌ گرفته بسیاری از تصادفات جاده‌ای با نصب علائم هشداردهنده تا حد زیادی کاهش یافته است.
خیری با بیان اینکه متأسفانه در سطح استان همدان، سه راهی اصله، قزل‌آباد و کفراش و پیچ گرمک جزو نقاط حادثه‌خیز استان همدان محسوب می‌شوند، افزود: اداره راه‌وشهرسازی باید نسبت به تعریض و شانه‌سازی سه راهی کفراش نهاوند سریعاً اقدام کند.
خیری افزود:وی در پایان تصریح کرد: تمامی نیروها و خودروهای پلیس راه استان محورهای اصلی و فرعی را تحت پوشش قرار می‌دهند تا امنیت جاده‌ها را تأمین کنند و با رانندگان پرخطر برابر مقررات و قانون جدید راهنمایی و رانندگی برخورد خواهد شد و با خاطیان و متخلفان پرخطر به‌شدت برخورد می‌کنیم و هیچگونه اغماضی نخواهیم کرد.

/ 0 نظر / 4 بازدید