هوشیاری مأموران گشت پلیس همدان سارقان خودرو را به دام انداخت

 

مأموران گشت یگان امداد همدان 2 سارق را که پس از سرقت یک خودروی پراید و تمام شدن بنزین آن با پای پیاده به پمپ بنزین مراجعه کرده بودند، شناسایی و دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام گفت: حوالی ساعت 4 صبح روز چهارشنبه مأموران گشت یگان امداد همدان در پمپ بنزین قلیانی به 2 نفر که به حالت شک‌برانگیزی قصد تهیه بنزین با استفاده از ظرف یدک را داشتند، مظنون شدند.
رسول مرادی افزود: مأموران برای تحقیقات اولیه به افراد مظنون نزدیک شدند و آنان را که با مشاهده مأموران قصد فرار داشتند، دستگیر کردند.
افراد دستگیر شده در همان مراحل اولیه اعتراف کردند ساعاتی پیش یک دستگاه سواری پراید را از شهرک بهشتی سرقت کرده‌اند که پس از طی مسافتی بنزین آن تمام شده است و قصد داشته‌اند با تهیه بنزین خودرو را به مخفیگاه خود انتقال دهند که دستگیر شده‌اند.
مأموران پلیس با اطلاعات دریافتی از متهمان، خودروی پراید مسروقه را که در حاشیه یکی از خیابان‌های اطراف متوقف بود کشف و به مقر پلیس منتقل کردند.
براساس این گزارش، متهمان پس از تحقیقات اولیه برای بررسی‌های دقیق‌تر به پلیس آگاهی تحویل شدند.
 تعقیب و گریز پلیس همدان با سارقان خودرو
فرمانده انتظامی همدان همچنین از کشف یک خودروی مسروقه بلافاصله پس از سرقت آن خبر داد.
 مرادی افزود: ساعت 8 و 30 دقیقه صبح روز چهارشنبه گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر اینکه یک دستگاه خودروی پراید از خیابان استادان روبه‌روی رستوران آتیش به سرقت رفته است، رسید. با اعلام مرکز فوریت‌های پلیس، بلافاصله طرح مهار به اجرا درآمد و اکیپ گشت شماره 2 کلانتری 11 دقایقی بعد خودروی مسروقه را مشاهده کرد و به وی فرمان توقف داد.
سارق خودرو با مشاهده خودروی پلیس بدون توجه به فرمان توقف به سمت چهارراه جوان متواری شد. مأموران بلافاصله اقدام به تعقیب خودروی متواری کردند و پس از عبور از چهارراه جوان، بلوار ارم و میدان قائم به چهارراه پژوهش رسیدند.
متهم که پلیس را در یک قدمی خود می‌دید از چهارراه پژوهش از مسیر اصلی منحرف و خلاف جهت حرکت خودروهای عبوری از لاین مخالف به سمت میدان مدرس حرکت کرد.
عملیات تعقیب و گریز پلیس با خودروی متواری در مسیر مورد نظر ادامه یافت و مأموران قصد داشتند با هشدارهای مکرر و شلیک هوایی سارق را وادار به توقف کنند. اما وی با سرعتی سرسام‌آور و حرکات خطرناک به مسیر خود ادامه داد.
در ادامه مأموران با استفاده از قانون به کارگیری، سلاح لاستیک خودرو را هدف قرار دادند که به دنبال آن خودروی مورد نظر از مسیر منحرف و پس از برخورد با یک خودروی سمند و یک اصله درخت متوقف شد.
مأموران بلافاصله متهم را که دچار جراحاتی نیز شده بود دستگیر و خودروی خسارت دیده را به پارکینگ منتقل کردند.
بررسی‌ها نشان داد فرد دستگیر شده که چند مورد سابقه در زمینه سرقت دارد پس از تکمیل تحقیقات برای بررسی‌های دقیق‌تر تحویل پلیس آگاهی شد.
 206 سرقتی 7 روز پس از سرقت کشف شد
فرمانده انتظامی شهرستان همدان همچنین از کشف یک خودروی پژو 206 مسروقه و دستگیری سارق خبر داد.
رسول مرادی در تشریح این خبر گفت: ساعت 17 و 30 دقیقه روز چهارشنبه مأموران گشت شماره 3 کلانتری 14 حین گشت‌زنی به یک دستگاه خودروی پژو 206 با 2 سرنشین مشکوک و آن را متوقف کردند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد خودروی مورد نظر 7 روز قبل از خیابان میرزاده عشقی سرقت شده است. با مشخص شدن این موضوع، مأموران اقدام به دستگیری متهمان کردند که یکی از آنها متوالی شد اما متهم اصلی که از افراد سابقه‌دار بود، دستگیر و پس از طی مراحل اولیه برای تحقیقات تکمیلی تحویل پلیس آگاهی شد.
 سارق موتورسوار دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان همدان از دستگیری یک سارق خودرو و کشف 12 فقره سرقت توسط وی خبر داد.
رسول مرادی در این‌باره گفت: مأموران یگان امداد حین گشت‌زنی در منطقه سعیدیه به یک فرد موتورسوار که در حال باز کردن دَرِ یک خودروی وانت بود، مشکوک شدند.
متهم با مشاهده مأموران قصد فرار داشت که با عکس‌العمل به موقع آنها دستگیر شد و پس از انتقال به کلانتری در بازجویی‌های اولیه به 12 فقره سرقت اعتراف کرد.
 سارق موتورسیکلت با مواد مخدر دستگیر شد
فردی که اقدام به سرقت یک دستگاه موتورسیکلت کرده بود با وسیله سرقتی دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: مأموران کلانتری 19 همدان با استفاده از منابع اطلاعاتی یک سارق سابقه‌دار را شناسایی و دستگیر کردند.
رسول مرادی افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهم یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه، 5 گرم ماده مخدر شیشه، یک دستگاه گیرنده ماهواره و ادوات استعمال مواد مخدر به دست آمد.
 شرور سابقه‌دار زمین‌گیر شد
یکی از اراذل‌واوباش سابقه‌دار منطقه حصار امام و اسلامشهر شناسایی و دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: به دنبال دریافت گزارش‌های متعدد مبنی بر مزاحمت یکی از اراذل‌واوباش سابقه‌دار برای اهالی منطقه حصار امام و اسلامشهر موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.
رسول مرادی افزود: مأموران پلیس پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و پی بردن به صحت گزارشات واصله محل‌های تردد متهم را شناسایی و برای دستگیری وی اقدام کردند.
متهم با مشاهده مأموران قصد فرار داشت که با اقدام به موقع مأموران قبل از فرار دستگیر شد و در بازجویی به چند فقره نزاع و شرارت اعتراف کرد.

 

 

/ 0 نظر / 12 بازدید