انهدام باند سارقان سیم برق در همدان

  رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان از انهدام یک باند سرقت و کشف 18 فقره سرقت سیم برق در این شهرستان خبر داد.
رضا زارعی در تشریح این خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت‌های متعدد سیم برق در بخش قهاوند، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه پیگیری‌های به عمل آمده 4 نفر متهم در شهرستان قهاوند شناسایی شدند که در تحقیقات بعدی مشخص شد هر 4 نفر از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار بوده و در امر سرقت سیم برق فعالیت دارند که با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.
این مقام انتظامی اظهار کرد: پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی همدان در بازجویی‌های صورت گرفته ابتدا منکر هر گونه سرقتی شدند اما با توجه به وجود دلایل و مدارک جمع‌آوری شده، با تشویق و ترغیب آنها به بیان واقعیت، در نهایت لب به اعتراف گشودند و به 18 فقره سرقت سیم برق مسی در روستاهای "قهاوند، بوبوک آباد، نوده قره باغی و دشته" اعتراف کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه خاطرنشان کرد: در ادامه رسیدگی به این پرونده همه محل‌های سرقت با حضور نماینده حقوقی اداره برق استان مورد تأیید قرار گرفت و پرونده به همراه متهمان به دادگاه عمومی قهاوند ارسال و متهمان از آن طریق روانه زندان شدند.

/ 0 نظر / 7 بازدید