توقیف خودروی‌پژو با 81 میلیون ریال خلافی در همدان

خودروی پژو 206 با 81 میلیون و 600 هزار ریال خلافی در میدان جهاد شهر همدان توقیف شد.
رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی همدان در این‌باره گفت: به دنبال اجرای طرح‌های از سوی راهور شهرستان همدان، مأموران این یگان روز گذشته به یک دستگاه خودروی 206 به علت رعایت نکردن قوانین دستور ایست دادند که وی از محل متواری شد.
حسین طلایی اضافه کرد: با انجام یکسری اقدامات پلیسی، خودروی 206 روز چهارشنبه در میدان جهاد شهر همدان توسط مأموران راهنمایی‌ورانندگی شناسایی، توقیف و به پارکینگ منتقل شد.
وی افزود: براساس بررسی‌های انجام شده از سوابق خودرو و راننده وسیله نقلیه مشخص شد که گواهینامه این راننده خاطی دارای 34 نمره منفی بوده که کارت گواهینامه وی طبق قانون ضبط شد.
رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی استان همدان گفت: همچنین این خودرو دارای 81 میلیون و 600 هزار ریال خلافی بوده است که تا پرداخت کامل دیون دولتی در پارکینگ خواهد ماند.
وی یادآوری کرد: یک‌هزار و 100 دستگاه خودروی متخلف با بیش از 10 میلیون ریال جریمه از ابتدای امسال تا پایان مهرماه سال‌جاری در این استان توقیف و به پارکینگ منتقل شده است.
طلایی اضافه کرد: طبق قانون در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به 10 میلیون ریال برسد پلیس راهنمایی‌ورانندگی موضوع را از طریق تماس تلفنی، پیامک یا ارسال نامه به مالک خودرو اعلام می‌کند.
وی افزود: چنانچه ظرف مدت یک‌ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند، خودروی وی توقیف و به پارکینگ منتقل شده و از تردد آن تا زمان پرداخت جریمه جلوگیری می‌شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید