دستگیری سارق سیم برق و ساختمان نیمه‌کاره ملایر
 سارق سیم‌های برق و ساختمان‌های نیمه‌کاره ملایر دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت سیم برق و ساختمان‌های نیمه‌کاره موضوع در دستور کار پلیس ملایر قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، شعبان ترک‌نیا افزود: در این مورد، با تلاش گسترده و تخصصی انجام شده، فردی با هویت مشخص و دارای سابقه کیفری شناسایی و در یک عملیات ضربتی توسط مأموران پلیس آگاهی دستگیر شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه نامبرده در بازجویی فنی و تخصصی پلیس، لب به اعتراف گشود و به تعداد 8 فقره سرقت سیم برق و 4 فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه‌کاره معترف شد.
ترک‌نیا خاطرنشان کرد: در این‌باره خریدار اموال مسروقه به هویت مشخص دارای شغل ضایعاتی نیز دستگیر و ضمن تشکیل پرونده قضایی به همراه فرد مجرم تحویل مراجع قضایی شد.

کشف شیره فاسد در شهرستان بهار
 بیش از 2 تن شیره انگور فاسد و غیربهداشتی در شهرستان بهار کشف و یک واحد تولیدی دراین رابطه پلمب شد.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار با تأکید بر تلاش پلیس برای حفظ امنیت شهروندان در همه زمینه‌ها گفت: گشت مشترک انتظامی شهرستان بهار و اکیپ شبکه بهداشت شهرستان با همکاری تنگاتنگی که با هم دارند همواره مایه توفیقات و موفقیت‌های در بحث تأمین امنیت غذایی و سلامت شهروندان بوده‌اند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، باقری افزود: در همین راستا با دریافت خبری مبنی بر تولید شیره انگور فاسد و غیر بهداشتی در یک کارگاه تولیدی خانگی واقع در یکی از مناطق شهر بهار مأموران پلیس اطلاعات شهرستان به اتفاق مأموران شبکه بهداشت با هماهنگی مرجع قضایی محل تولید این فراورده غذایی را مورد بازرسی قرار دادند.
این مقام انتظامی در ادامه اظهار کرد: در بازرسی از کارگاه مقدار قابل توجهی شیره انگور که به صورت کاملاً غیر بهداشتی و از مواد اولیه فاسد تولید و در بسته‌بندی‌های بهداشتی بسته‌بندی و آماده عرضه در بازار مصرف بود توسط مأموران کشف شد و کارگاه پلمب و مالک کارگاه دستگیر شد که پس از تشکیل پرونده قضایی روانه دادسرا شد.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار در پایان خاطرنشان کرد: در این کارگاه حدود یک‌هزار کیلوگرم ضایعات کشمش (تفاله انگور) و 200 کیلوگرم ضایعات قند به همراه یک‌هزار و 177 کیلوگرم شیره غیر بهداشتی کشف شد.

خالی کردن حساب با سوء‌استفاده از اعتماد همکار
 فردی که با دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساب همکار خود اقدام به برداشت از حساب وی کرده بود در همدان دستگیر شد.
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: با مراجعه یکی از شهروندان همدانی و ارائه شکایت خود مبنی بر برداشت اینترنتی از حساب وی، موضوع ضمن تشکیل پرونده در دستور کار کارشناسان فنی پلیس فتای همدان قرار گرفت.
اکبر امینی افزود: در بررسی اولیه و اخذ اظهارات شاکی مشخص شد؛ فرد یا افرادی با در اختیار اطلاعات و رمز‌های عبور، در چند مرحله اقدام به برداشت از حساب وی کرده‌اند که با ادامه تحقیقات مشخص شد، متهم با وجوه برداشتی اقدام به خریدهای اینترنتی کرده است.
رئیس پلیس فتای استان همدان اظهار کرد: با به کارگیری روش‌های فنی و پیگیری مستمر، فردی با هویت معلوم شناسایی و مشخص شد از همکاران شاکی است که با سوء‌استفاده از اعتماد وی اقدام به برداشت از حساب کرده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم با اخذ دستور از مقام قضایی، دستگیر شد و پس از بازجویی فنی به بزه ارتکابی اقرار کرد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، امینی در پایان به عموم شهروندان توصیه کرد: 1. رمز‌های عبورشان را که به عنوان یک سند محرمانه است در اختیار دیگران قرار ندهند.
2. در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را سریعاً با شماره تلفن 2182675-081 در میان بگذارند.

کشف بیش از 29 کیلوگرم مواد مخدر در ملایر
 در بازرسی پلیس شهرستان ملایر از یک خودرو بیش از 29 کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: در اجرای طرح مبارزه با توزیع‌کنندگان مواد مخدر با انجام کار پلیسی و اطلاعاتی دقیق توسط مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تعداد یک دستگاه خودروی سواری که از مبدأ یکی از استان‌های جنوبی در صدد وارد کردن این محموله مواد مخدر به شهرستان ملایر بود، شناسایی و در یکی از ورودی‌های شهر ملایر متوقف شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، شعبان ترک‌نیا در ادامه افزود: بلافاصله پس از متوقف کردن خودرو و بازرسی دقیق آن مقدار 29 کیلو و 915 گرم مواد مخدر تریاک توسط مأموران از داخل خودرو کشف شده که در همین ارتباط تعداد 3 نفر راننده و سرنشینان این خودرو نیز دستگیر شدند.
وی ادامه داد: با بررسی دقیق‌تر مشخص شد افراد دستگیر شده به صورت باندی اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کردند که با شناسایی و دستگیری آنها در این مأموریت عملاً این باند توزیع‌کننده مواد مخدر متلاشی شد.
ترک‌نیا در ادامه گفت: با تشکیل پرونده نفرات دستگیر شده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی در خاتمه با اشاره به دامنه گسترده خطرات مخرب مواد مخدر و اهداف شوم سوداگران مرگ افزود: آنچه می‌تواند اثربخشی مأموریت‌های انتظامی را دو چندان کند تقویت و توسعه اقدامات فرهنگ‌سازانه و پیشگیرانه در سطح جامعه به منظور کاهش تقاضای مواد مخدر است که نیاز به عزم همگانی در این زمینه کاملاً نیاز و اولویت امروز است.

کشف تریاک در همدان
 با دستگیری 2 نفر قاچاقچی و بازرسی از خودروی آنها 74 کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف شد.
فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در پی خبری مبنی بر اینکه فردی قصد انتقال یک محموله مواد مخدر را دارد، موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت. حاجی محمد مهدیان‌نسب افزود: پس از اطمینان از صحت خبر، مأموران با به کارگیری امکانات موجود، اقدام به گشت‌زنی در سطح شهر کردند که در نهایت خودرو را پس از رؤیت در یک عملیات غافلگیرانه متوقف کردند.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در بازرسی از خودروی مذکور 74 کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه در کف وانت جاسازی شده بود، کشف شد و در این ارتباط تعداد 2 نفر قاچاقچی دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان همدان در پایان گفت: مردم از عوامل اصلی اطلاعاتی پلیس هستند که همیشه با همکاری و اطلاع‌رسانی به موقع به پلیس قاچاقچیان را در رسیدن به اهدافشان ناکام می‌گذارند.

/ 0 نظر / 4 بازدید