<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:SimSun; panose-1:2 1 6 0 3 1 1 1 1 1; mso-font-alt:宋体; mso-font-charset:134; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:3 135135232 16 0 262145 0;} @font-face {font-family:"B Lotus"; panose-1:0 0 4 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-charset:178; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:24577 -2147483648 8 0 64 0;} @font-face {font-family:"\@SimSun"; panose-1:2 1 6 0 3 1 1 1 1 1; mso-font-charset:134; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:3 135135232 16 0 262145 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; text-justify:kashida; text-kashida:0%; line-height:150%; mso-pagination:widow-orphan; direction:rtl; unicode-bidi:embed; font-size:12.0pt; mso-bidi-font-size:16.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:SimSun; mso-bidi-font-family:"B Lotus"; mso-bidi-language:FA;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

در ادامه نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست، قصاص متهم را در صورت اثبات اتهام از دادگاه خواستار شد.

سپس با حضور متهم در جایگاه اتهامات وی مبنی بر قتل جوان نگهبان به هویت جواد، سرقت از مغازه‌های محل جنایت و جنایت بر مرده با آتش‌ زدن جسد مقتول به وی تفهیم شد.

متهم با رد شکایت اولیای دم مقتول اتهام قتل و سرقت از مغازه‌های محل حادثه را انکار کرد و تنها اتهام سرقت از منزل یکی از شکات دو شب بعد از جنایت را پذیرفت.

 

شرح جنایت

صبح روز چهارشنبه 27 آبان‌ماه سال 88 چند نفر از کسانی که در یکی از گاراژهای خیابان صنعت همدان مغازه‌ دارند پس از مواجه شدن با در بسته گاراژ که موضوع غیرعادی بود به نحوی در اصلی را باز کرده و وارد گاراژ شدند که بلافاصله پس از ورود به گاراژ متوجه خروج دود از اتاقک نگهبانی شدند.

پس از آنکه در بررسی از محل که بر اثر آتش‌سوزی کاملاً تخریب شده بود جسد سوخته پسر جوانی را که بعضی از شب‌ها به جای پدرش به عنوان نگهبان در محل حادثه حضور می‌یافت مشاهده کردند بلافاصله با نیروی انتظامی تماس گرفته و موضوع را به آنان اطلاع دادند.

مأموران پلیس با حضور در محل مشاهده کردند قفل درب ورودی و گاوصندوق تعدادی از مغازه‌های گاراژ تخریب شده و در اتاقک نگهبانی که بر اثر آتش‌سوزی تمام لوازم آن از بین رفته است جسد پسر جوانی که به نظر می‌رسد نگهبان گاراژ باشد به صورت سوخته روی زمین رها شده بود.

مأموران در تحقیقات اولیه با شناسایی هویت صاحب جسد که به نظر می‌رسید به انگیزه سرقت توسط فرد یا افرادی به قتل رسیده باشد تعدادی مظنون را در این رابطه شناسایی و مورد بازجویی قرار دادند.

دو روز بعد از جنایت فردی از اهالی یکی از روستاهای بهار شلوار مردانه‌ای حاوی چند برگ چک بانکی را در اراضی کشاورزی روستا مشاهده کرد و با مراجعه به مأموران پلیس موضوع را به آنان اطلاع داد که در بررسی شماره چک‌های مورد نظر مشخص شد هر دو برگ آن متعلق به مالک یکی از مالکان مغازه‌های گاراژ محل جنایت است.

سه روز بعد، از سه پسر جوان که در گاراژ مجاور محل جنایت اقامت داشتند به عنوان مظنون شناسایی و به پلیس آگاهی منتقل شدند که در بازجویی‌های انجام شده یکی از آنان که چندین فقره سابقه کیفری در زمینه‌های مختلف داشت و دارای اعتیاد شدید به مواد مخدر نیز بود به جنایت با انگیزه سرقت اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش گفت: از مدتی قبل و پس از طرد شدن از طرف خانواده به همراه دو نفر در گاراژ مجاور محل جنایت اقامت داشتم و چندین بار برای آوردن آب به محل جنایت رفته بودم. شب حادثه از دیوار سمت کوچه وارد گاراژ شدم و پس از مشاهده پسر نگهبان که به صورت دمر در اتاقک نگهبانی خوابیده بود چوب کلفتی را که کنار دیوار بود برداشتم و چند ضربه به سرش زدم که خون فوران کرد. وقتی دیدم حرکت نمی‌کند به سمت مغازه‌ها رفتم و اول با میله قفل مغازه آهنگری را شکستم و بعد از سرقت مقداری وجه نقد، دستگاه هوابرش موجود در آنجا را برداشتم و به سراغ مغازه‌های دیگر رفتم که جمعاً حدود 600 هزار تومان وجه نقد از هفت مغازه سرقت کردم و پس از آن برای از بین بردن آثار جرم اتاقک نگهبانی را آتش زدم.

متهم در ادامه با حضور بازپرس صحنه جنایت را بازسازی ‌کرد و با حضور در بازپرسی اعترافات خود را که کاملاً منطبق با واقعیت هستند تکرار کرد و به قتل با انگیزه سرقت، سرقت و آتش زدن جسد مقتول اذعان و تأکید کرد: تمام اقدامات فوق را به تنهایی انجام داده است.

 

متهم در دادگاه

بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب همدان پس از تکمیل تحقیقات با صدور کیفرخواست پرونده را به دادگاه کیفری استان ارسال کرد که جلسه محاکمه متهم پس از تعیین وقت روز یکشنبه 27 تیرماه به ریاست قاضی شریفی برگزار شد.

متهم در جلسه دادگاه با انکار اعترافات منطبق بر واقعیت خود در مراحل بازجویی و بازپرسی ادعا کرد هیچ نقشی در جنایت نداشته است و اعترافات قبلی او تحت فشار بوده و تنها به دلیل رها شدن از بلاتکلیفی به جنایت اعتراف کرده است.

او در برابر سؤالات دادگاه و ارائه اسناد و مدارک مبنی بر مظنونیت وی از جمله اعترافات صریح و منطبق بر واقعیت نامبرده در بازجویی و بازپرسی، بازسازی دقیق صحنه، گزارش مراجع انتظامی، گزارش پزشکی قانونی و سایر شواهد و قرائن موجود در پرونده ادعای خود مبنی بر بی‌گناهی را تکرار کرد و تنها به نقش خود در سرقت منزل یکی از شاکیان پرونده که تاریخ وقوع آن دو شب بعد از جنایت بوده اعتراف کرد. پس از دفاعیات وکیل مدافع و آخرین دفاع متهم، جلسه دادگاه به پایان رسید. براساس این گزارش حکم دادگاه در مورد متهم ظرف چند روز آینده صادر و ابلاغ می‌گردد.

/ 0 نظر / 9 بازدید