مینی‌بوس زائران کربلا در گردنه اسدآباد واژگون شد

مینی‌بوس حامل زائران کربلا بامداد سه‌شنبه پس از برخورد با یک دستگاه کامیون در گردنه اسدآباد واژگون شد.
رئیس پلیس راه استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام در این باره گفت: ساعت 5 و 30 دقیقه بامداد سه‌شنبه 18 آذرماه وقوع یک فقره تصادف در گردنه اسدآباد به پلیس راه استان گزارش شد.
مهدی شاکری افزود: بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس راه جهت بررسی موضوع به محل مورد منظر مراجعه و مشاهده کردند یک دستگاه مینی‌بوس که از مبدأ تهران به مقصد کربلای معلا در حال تردد بود پس از برخورد با کامیون در گردنه اسدآباد واژگون شده که در اثر این سانحه 13 سرنشین این خودرو مجروح شدند.
وی با بیان اینکه این سانحه فوتی نداشته است، بیان کرد: 10 نفر از افراد مجروح به صورت سرپایی مداوا شدند و دو زن که یکی از آنها از ناحیه دست نقص عضو شد و یک مرد به علت شدت جراحات وارده در مراکز درمانی بستری شدند.
رئیس پلیس راه استان همدان دلیل حادثه را رعایت نکردن سرعت مطمئنه و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه عنوان و اضافه کرد: راننده این خودرو برای کنترل خودرو در حین قرار گرفتن در سراشیبی اقدام به ترمزهای مکرر کرده که این امر موجب عمل نکردن سیستم ترمز می‌شود.
شاکری تصریح کرد: با توجه به اشتیاق مردم ایران به حضور در کنار بارگاه امام حسین(ع) و افزیش شمار مسافرت‌ها، رانندگانی که هیچ‌گونه شناختی از نحوه رانندگی در محورهای برون شهری ندارند از این فرصت بهره گرفته و برای کسب درآمد اقدام به جابجایی مسافران می‌کنند.
رئیس پلیس راه استان همدان با اشاره به اینکه بیش از 65 هزار اتوبوس در یک هفته گذشته از محورهای مواصلاتی این استان به سمت مرزهای غربی کشور تردد کردند، اضافه کرد: تعداد زیادی از رانندگان بدون استراحت کافی مبادرت به رانندگی می‌کنند که این موضوع احنمال وقوع حوادث رانندگی را بیشتر می‌کند.
شاکری در ادامه از اجرای طرح ویژه کنترل خودروهای مسافربری خبر داد و افزود: در این طرح که از روز سه‌شنبه 18 آذرماه به مدت 10 روز اجرا می‌شود با تخلفاتی مانند رانندگی بیش از ساعات مجاز، نقص فنی و نداشتن صورت وضعیت برخورد جدی صورت می‌گیرد.
گفتنی است، جمعه گذشته نیز در حادثه‌ای مشابه، یک دستگاه اتوبوس پس از برخورد با کامیون در گردنه اسدآباد واژگون شد که این سانحه سه کشته و 39 مجروح داشت.

/ 0 نظر / 4 بازدید