فرماندهی انتظامی استان:
95 درصد قتل‌های 6 ماهه نخست سال کشف شده‌اند


 فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در 6 ماهه نخست سال 20 فقره قتل در استان همدان به پلیس گزارش شده که 19 مورد آن کشف شده و یک مورد دیگر نیز در دست پیگری است.
حاجی محمد مهدیان‌نسب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد تماس‌های فوریت‌های پلیس در سال جاری 29 درصد در حوزه سرقت کاهش یافته و 92 و نیم درصد سرقت‌ها به این مرکز گزارش شده است که پلیس برای این جرائم تشکیل پرونده داده و میزان تشکیل پرونده نیز 67 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به پیگیری 16 طرح در پیشگیری و مقابله با سرقت در سال جاری، افزود: سرقت یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار در ارتقای احساس امنیت، سرعت و دقت عمل پلیس بوده که در این راستا 13 شاخص امنیتی، 6 درصد کاهش و سرقت‌های خُرد 5 درصد افزایش یافته است.
مهدیان‌نسب ادامه داد: در حوزه اجرای چهار طرح عملیاتی محله محوری، منطقه‌ای، تخصصی و عملیات مشترک انتظامی که موجب ایجاد امنیت مطلوب شد یک‌هزار و 252 طرح عملیاتی اجرا شده است.
فرمانده انتظامی استان، از افزایش 63 درصدی کشفیات در طرح عملیاتی نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: این امر نشان دهنده برنامه‌ریزی مناسب پلیس در این راستا بوده است.
وی همچنین میزان رضایت‌مندی مردم از مرکز فوریت‌های پلیس را با افزایش 18 درصدی نسبت به سال گذشته خوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: با مستقر کردن یگان فوریت‌های پلیس به مطالبات مردم به خوبی پاسخ داده شده به صورتی که کمتر از 9 دقیقه نیروی انتظامی در صحنه جرم وارد شده است.
وی از مؤلفه‌های جنگ نرم به تهاجم فرهنگی دشمن، اجرای امر به معروف به صورت تخصصی، مقابله با مواد مخدرو تأثیرات آن، فرهنگ ترافیک، استفاده نکردن از ماهواره و رعایت مقررات شد آمدی اشاره کرد.
 شناسایی 153سایت، وبلاگ و صفحات مجرمانه
مهدیان‌نسب از افزایش 35 درصدی کشفیات با شناسایی 153 سایت، وبلاگ و صفحات مجرمانه در سال جاری خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال در حوزه اختلافات فردی و اجتماعی در فضاهای مجازی 30 هزار پرونده تحویل دوایر اجتماعی کلانتری‌ها شده که 82 درصد این پرونده‌ها به سازش و مصالحه ختم شده است.
 کاهش 26 درصدی تصادفات فوتی شهری و افزایش تصادفات جاده‌های فرعی
وی همچنین از کاهش 26 درصدی تعداد تصادفات فوتی درون شهری خبر داد و افزود: تعداد متوفیان 30 درصد و تعداد تلفات نیز نسبت به سال گذشته 18 نفر نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به افزایش مسافران در تابستان امسال گفت: امسال با ورود یک میلیون و 900 هزار نفر مسافر، در تصادفات برون شهری7/6 درصد افزایش داشتیم که البته بخش زیادی از این تصادفات در جاده‌های فرعی و روستایی است.
مهدیان‌نسب، بخش اعظمی از تصادفات درون شهری استان را مربوط به تصادفات موتورسیکلت دانست و از مهمترین دلایل آن را مراقبت نکردن والدین، نداشتن گواهینامه و سن کم افراد بیان کرد.
 کشف2200 کیلو انواع مواد مخدر در استان
وی به مقابله با توزیع‌کنندگان مواد مخدر و افزایش 54 درصدی کشفیات اشاره کرد و ادامه داد: همه واحدها با یک حرکت و تلاش جهادی و با اولویت قرار دادن پاکسازی نقاط آلوده و برخورد با خرده‌فروشان منجر به کشف 2 هزار و 200 کیلوگرم مواد مخدر صنعتی و سنتی در 6 ماهه نخست سال جاری شدند که در حال حاضر این حرکت حوزه کمیته مقابله با عرضه استان به خوبی پیش رفته است.
مهدیان‌نسب تصریح کرد: 50 باند در حوزه مبارزه با مواد مخدر متلاشی شده که 7 باند آن فرا استانی بود و با اجرای 312 طرح 34 درصد افرایش داشته‌ایم.
وی از جمله اقدامات در حوزه اقتصاد را کاهش سرقت و جلوگیری از آسیب خوردن به اقتصاد، کنترل قاچاق و کاهش روند قاچاق از مرزها برشمرد و ادامه داد: امسال 63 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و 66 باند متلاشی و کشفیات 14 درصد داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی استان، 44 درصد جرائم را در حوزه اغفال دانست و گفت: 35 درصد در این حوزه افزایش داشته است.

/ 0 نظر / 4 بازدید