گرگ‌ها در بلوار ارم همدان


  مشاهده دو قلاده گرگ در باغ‌های بلوار ارم همدان موجب وحشت تعدادی از شهروندان شد.
به گزارش خبرنگار ما، یکی از شهروندان همدانی که به همراه خانواده تا پاسی از شب در بلوار ارم همدان حضور داشت با مشاهده دو حیوان که پس از خروج از یک باغ به محل اقامت آنها نزدیک می‌شدند به گمان اینکه سگ هستند سعی در دور کردن آنها نمود اما با نزدیک‌تر شدن آنان متوجه شد که حیوانات موردنظر دو قلاده گرگ هستند.
این شهروند که با مشاهده دو قلاده گرگ نزدیک محل حضور خانواده‌اش وحشت کرده بود با داد و فریاد و با کمک چند نفر دیگر از شهروندان آنها را فراری داد و بلافاصله با سازمان آتش‌نشانی تماس گرفت. پس از تماس این شهروند، اکیپ امداد و نجات آتش‌نشانی همدان به فرماندهی وحید گلی‌پور به محل موردنظر اعزام شد.
به گفته فرمانده این عملیات، آتش‌نشانان با حضور در محل یکی از گرگ‌ها را با فاصله حدود 20 متر مشاهده کردند اما با توجه به نبود تجهیزات لازم برای مهار حیوان و قرار آن امکان انجام هیچ اقدام موثری فراهم نشد.
گلی‌پور افزود: با توجه به اینکه مهار حیوانات وحشی نیاز به ابزارها و تجهیزات تخصصی مانند تفنگ با گلوله‌های بیهوش‌کننده و... لازم دارد و این تجهیزات تنها در اختیار سازمان حفاظت از محیط‌زیست است، موضوع به آن سازمان گزارش شد.
مدیرکل تودیع شده سازمان حفاظت از محیط‌زیست استان با تأیید دریافت گزارشاتی مبنی بر مشاهده گرگ در بلوار ارم گفت: بلافاصله با دریافت نخستین گزارش یگان حفاظت این سازمان به محل اعزام و حوالی محل مشاهده گرگ‌ها را با راهنمایی فرد گزارش‌دهنده مورد بازرسی قرار دادند اما موفق به رؤیت گرگ‌ها نشدند.
قربانعلی محمدپور با تأکید بر اینکه یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست به صورت 24 ساعته آماده رفع خطر حیوانات وحشی از جمله گرگ است، افزود: با توجه به اینکه در ایام تابستان خانواده‌های بسیاری برای گذران اوقات فراغت به بلوار ارم مراجعه می‌کنند به یگان حفاظت دستور داده شده است در صورت مشاهده گرگ تا حد امکان به شکل زنده‌گیری و در غیر این صورت با کشتن آنها مانع از بروز شرایط خطرناک برای شهروندان شوند.

/ 0 نظر / 4 بازدید