اخبارحوادث همدان

 

انهدام پاتوق معتادان پرخطر در کبودراهنگ

ماموران پلیس شهرستان کبودراهنگ با ورود به منزلی که پاتوق معتادان پر خطر شده بود 8 نفر را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی این شهرستان در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه تعدادی معتاد پر خطر در منزلی واقع در یکی از خیابانهای شهر تجمع و برای اهالی محل ایجاد مزاحمت می‌کنند رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ پژمان قویمی افزود: ماموران پس از بررسی‌های نامحسوس و اطمینان از صحت خبر با هماهنگی مقام قضایی وارد منزل مذکور شده و 8نفر معتاد پر خطر را دستگیر کردند و در بازرسی ازمنزل سه عدد پایپ ساخته شده و 8 عدد پایپ نیمه‌کاره مخصوص استعمال شیشه و همچنین در بازرسی‌ها از داخل یک دستگاه خودرو موجود در منزل 813 بطری روغن شترمرغ غیر استاندارد کشف و ضبط کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران در عملیات دیگری موفق شدند سه نفرشکارچی غیرمجاز را دستگیر کنند.

سرهنگ قویمی با اشاره به این دو دستگاه خودرو در راستای دو عملیات فوق توقیف و به پارکینگ منتقل شده خاطر نشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند.


دستگیری راننده 206در حال توزیع موادمخدر

فردی که با استفاده از خودرو سواری پژو 206 لقدام به توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان ملایر می‌کرد دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ابراهیم سعیدی با اعلام این خبر گفت: ماموران کلانتری 12 این فرماندهی در پی انجام اقدامات اطلاعاتی و بکارگیری شگردهای پلیسی موفق به شناسایی فرد توزیع کننده موادمخدر که با یک دستگاه خودروی 206 اقدام به توزیع مواد  می‌نمود شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: این خودرو در حین تردد و فروش موادمخدر در یکی از  نقاط شهر ملایر در یکی از نقاط شهر ملایر در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی متوقف و فرد توزیع کننده در یکی از میدانهای شهر که ایستگاه آخر توزیع مواد مخدرش بود، دستگیر شد.

سرهنگ سعیدی اضافه کرد: پس از بازرسی صورت گرفته از این خودرو مقدار 280 گرم مواد مخدر از نوع تریاک، شیره تریاک و مقادیری وجه نقد کشف و ضبط شد.

این مقام انتطامی افزود: به دنبال پیگیری این موضوع در یک طرح جداگانه 2 نفر از سارقین حرفه ای شناسایی و دستگیر شدند و برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

فرمانده شهرستان نتایج اجرای طرح را دستگیری 2 مجرم با سابقه و فراری و همچنین کشف سلاح مواد مخدر و زیورآلات مسروقه اعلام نمود.


دستگیری قاتل فراری با هوشیاری پلیس موتورسوار

هوشیاری گشت موتور سوار پلیس ملایر باعث شناسایی و دستگیری یک قاتل فراری شد.

فرمانده انتطامی ملایر با اعلام این خبر گفت: در پی خبری مبنی بر یک فقره قتل در یکی از شهرهای ملایر، ماموران کلانتری 13این شهر بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند و مشاهده کردند فردی حدودا 55 ساله بر اثر جراحات وارده ناشی از ضربات چاقو به به قتل رسیده است.

سرهنگ ابراهیم سعیدی با اعلام این خبر گفت: بلافاصله اقدامات انتطامی جهت شناسایی قاتل یا قاتلان و کشف علت و انگیزه قتل در دستور کار قرار گرفت و در همین راستا، گشت موتور سواری کلانتری 11 در حین انجام ماموریت با هوشیاری کامل به فردی حدودا 17 ساله که به طور مشکوکی در حال گذر از یک خیابان بود مظنون شده و بلافاصله وی را دستگیر کردند.

وی در ادامه افزود: با توجه به اظهارات فرد دستگیر شده مبنی بر زخمی شدن، بلافاصله موضوع توسط واحد جنایی پلیس آگاهی و بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب بررسی و نامبرده تحت بازجویی فنی و تخصصی قرار گرفت که در نهایت با توجه به شواهد و قرائن به دست آمده به ناچار لب به اعتراف گشود و به انجام این قتل معترف شد.

فرمانده انتطامی ملایر خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به منظور بررسی علت و انگیزه ارتکاب قتل و صدور حکم قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.


دستگیری سارقان پژو در همدان

فرمانده انتطامی همدان از دستگیری 2 نفر سارق که اقدام به سرقت اوراق یک دستگاه سواری پژو کرده بود خبر داد.
سرهنگ رسول مرادی در گفتگو با خبرنگار ما در اینباره گفت: ماموران گشت کلانتری شب دوشنبه هنگام گشتزنی به یک دستگاه کامیون خاور که در حال تردد در خیابان گلچهره بود مشکوک شده و به وی فرمان توقف دادند. راننده خاور بدون توجه به دستور ماموران پلیس برسرعت خودرو افزوده و اقدام به فرار به سمت جاده تهران کرد.

در جریان تعقیب و گریز و در حالی که کامیونت خاور وارد بلوار فرودگاه شده بود ماموران اقدام به شلیک تیر اخطار کردند که راننده و سرنشین خودرو با بی توجهی  به فرار ادامه دادند.

در ادامه ماموران با استفاده از قانون به کارگیری سلاح چرخهای خودرو فراری را مورد هدف قرار داده و آن را متوقف کردند.

پس از توقف اجباری خودروی فراری راننده و سرنشین آن قصد فرار داشتند که ماموران با سرعت آنها را دستگیر کردند.

در بازرسی از قسمت بار کامیونت مقداری لوازم سواری پژو از جمله سقف، کاپوت و درب به همراه تعدادی ابزار و لوازم خودرو مانند پتک و قیچی‌آهن‌بر گشف و ضبط شد.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان همدان ماموران کلانتری 11 همدان نیز حین گشتزنی 2 نفر را در حال سرقت لوازم خودرو و 2 نفر دیگر را در حین سرقت منزل یکی از شهروندان شناسایی و دستگیر کردند.

همچنین ماموران پلیس این فرماندهی پس از شناسایی یک توزیع کننده مواد مخدر در محله مهدی‌آباد که از افراد سابقه دار بود با حکم قضایی منزل او را مورد بازرسی قرار داده و موفق شدند 237 گرم تریاک و ترازوی مخصوص اندازه گیری مواد مخدر را کشف و ضبط کنند.


 

 

/ 0 نظر / 51 بازدید