باند سارقان خودرو در تویسرکان از هم پاشید


 یک باند 3 نفره از سارقان خودرو که اقدام به سرقت خودروهای پراید در شهرستان تویسرکان می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان "تویسرکان" در نشست خبری با نمایندگان رسانه‌های گروهی شهرستان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو پراید در این شهرستان بلافاصله رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، قاسم قربانی افزود: با بررسی‌های به عمل آمده 3 نفر از اعضای این باند دستگیر و خودروهای مسروقه از آنها کشف شد.
وی در ادامه بیان کرد: در 11 ماهه امسال، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با اجرای طرح‌های پیشگیرانه با کاهش 28 درصدی انواع سرقت‌ها مواجه بوده‌ایم و در این خصوص تاکنون تعداد 151 نفر سارق دستگیر و 2 باند مهم سرقت خودرو و قطعات خودرو شناسایی و منهدم شده‌اند.
قربانی اضافه کرد: در ادامه اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در 11 ماهه سال جاری، 65 درصد سرقت منجر به کشف شدند و در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، 9 برابری افزایش کشفیات انواع موادمخدر را همکاران پلیس مبارزه با موادمخدر در کارنامه کاری خودشان به ثبت رسانده‌اند.
وی در ادامه گفت: از ابتدای سال تاکنون با هدف پاکسازی مناطق آلوده از وجود مجرمان حرفه‌ای، سارقان سابقه‌دار، معتادان و خرده‌فروشان موادمخدر و همچنین تأمین امنیت عمومی در سطح شهرستان، تعداد 317 طرح، به اجرا گذاشته شد که در این مرحله 102 کیلو و 730 گرم انواع موادمخدر کشف، تعداد 3 باند توزیع و فروش موادمخدر متلاشی و 107 توزیع‌کننده موادمخدر و 808 نفر معتاد دستگیر شدند. 
این مقام مسئول بیان کرد: هرساله افراد فرصت‌طلب و سودجویی اقدام به عرضه مواد محترقه خطرناک در میان کودکان و نوجوانان می‌کنند و زمینه حوادث ناگوار و تلخی را برای خانواده‌ها ایجاد می‌کنند که با فروشندگان اینگونه مواد و کسانی که بخواهند آسایش و نظم شهر را برهم بزنند برخورد قاطع و جدی می‌شود.
وی گفت: با توجه به نزدیکی پایان سال و آغاز سال جدید و برگزاری جشن چهارشنبه آخر سال توسط عده‌ای از جوانان و نوجوانان، از خانواده‌ها خواست تا نسبت به کنترل فرزندان خود در این روز‌ توجه بیشتری داشته باشند.
فرمانده انتظامی شهرستان "تویسرکان" در خاتمه هم از همه کسبه و مغازه‌داران خواست تا از خرید و توزیع اینگونه مواد محترقه خطرناک جداً خودداری کنند، در غیر این صورت نسبت به تشکیل پرونده و پلمب واحد صنفی آنها اقدام خواهد شد.
 
/ 0 نظر / 26 بازدید