خرم‌رویی اظهار کرد: در هر دو بخش مدیریت با نیروی انتظامی بوده و پلیس افتخاری براساس نیازسنجی در حوزه‌های پلیس پیشگیری و پلیس مبارزه با مواد مخدر همکاری می‌کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر پلیس‌ها در حوزه کاری خود با توجه به نوع مأموریت و مطابق با قوانین استخدامی ناجا نیرو جذب می‌کنند.
وی با اشاره به مزایای در نظر گرفته شده برای پلیس‌های افتخاری، گفت: این افراد از پوشش‌های بیمه‌ای و کمک هزینه‌های در نظر گرفته شده به صورت نقدی و هدیه برخوردار بوده و دارای لباس‌های تعریف شده و متحدالشکل هستند و تمام شرایط در بحث نیروی رسمی نظامی شامل این افراد می‌شود.
خرم‌رویی از جمله شرایط تعریف شده برای پذیرش پلیس افتخاری را تابعیت ایرانی، اعتقاد به جمهوری اسلامی ایران، دارای مدرک تحصیلی سوم راهنمایی، داشتن سلامت جسمی و روحی، عدم اعتیاد به مواد مخدر، عضو نبودن در احزاب و جریانات سیاسی، داشتن انگیزه شرطی، ملی و روحیه انجام مأموریت و عدم سوء‌پیشینه کیفری بیان کرد و افزود: کسانی که مشکل نظام وظیفه دارند مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت.
وی اظهار کرد: بسیجیان، بازنشستگان ناجا و نیروهای مسلح، ایثارگران و جانبازان، فرزندان بازنشستگان ناجا، اعضای جهاد و شهادت و شاغلان دستگاه‌های لشکری و کشوری در اولویت پذیرش قرار دارند.
خرم‌رویی در پایان با تأکید بر اینکه پذیرش پلیس افتخاری شامل خانم‌ها هم می‌شود، تصریح کرد: سلاح تنها در مأموریت‌های خاص و به صورت محدود در اختیار پلیس‌های افتخاری قرار خواهد گرفت.

   

/ 1 نظر / 6 بازدید
احسان

سلام دوست عزیز وبلاگ خیلی جالبی دارید. من مطالبتون رو خواندم عالی بود. ممنون میشم به وبلاگ منم سربزنی و تبادل لینک کنیم.