به گزارش فرماندهی انتظامی همدان 14 بهمن‌ماه سال گذشته مرد میانسالی که 11 کیلو طلا را به قصد تحویل به یکی از طلافروشی‌های همدان از تهران به این شهر حمل می‌کرد، پیش از انجام مأموریتش در یکی از مناطق شهر همدان مورد حمله سارقان قرار گرفت.

3 سارق که به سلاح گرم، بی‌سیم و انواع تجهیزات ویژه مجهز بودند با جا زدن خود به عنوان مأمور پلیس، فرد حامل طلاها را متوقف کردند و سپس با استفاده از لوازم همراه خود 11 کیلو طلا را به سرقت برده و متواری شدند.

مالباخته پس از فرار سارقان به پلیس آگاهی همدان مراجعه و ضمن اطلاع موضوع با تنظیم شکایتی خواستار شناسایی و دستگیری سارقان مسلح گردید.

پس از شکایت مرد میانسال، پرونده‌ای در پلیس آگاهی همدان تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی همدان قرار گرفت و در اولین قدم بازار طلافروشان و مکان‌هایی که امکان حضور متهمان برای فروش اموال مسروقه وجود داشت، زیر نظر گرفته شد.

بعد از گذشت حدود دو ماه تلاش مستمر، کارآگاهان به جوان 24 ساله‌ای از صنف طلافروشان همدان مظنون و او را مورد بازجویی‌های فنی و پلیسی قرار دادند.

متهم که کارمند اخراجی یکی از دستگاه‌های دولتی است در جریان بازجویی‌های فنی و تخصصی به سرقت 11 کیلو و زورگیری و اخاذی با سوءاستفاده از لباس با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد.

در ادامه دو همدست دیگر متهم که دو جوان 27 و 28 ساله با هویت‌های معلوم بودند، شناسایی و دستگیر شدند و پس از انتقال به پلیس آگاهی به همدستی با متهم اصلی در جرائم ارتکابی اعتراف کردند.

متهمان اعتراف کردند علاوه بر سرقت 11 کیلو طلا با جعل عنوان و لباس مأموران پلیس بیش از 200 میلیون تومان از افراد مختلف اخاذی کرده‌اند.

گفتنی است در بازرسی از محل اختفای متهمان چند قبضه سلاح گرم، دستگاه گیرنده و فرستنده بی‌سیم، انواع شوکر و تعدادی لباس و مدارک جعلی مربوط به پلیس و بعضی از دستگاه‌های دولتی کشف و ضبط گردید.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید