نداشتن کلاه ایمنی عامل مرگ موتورسوار  در میدان رسالت
 در حادثه تصادف موتورسیکلت و وانت نیسان راکب موتورسیکلت به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی جان خود را از دست داد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: راکب یک دستگاه موتورسیکلت در شهر همدان از مسیر میدان رسالت به سمت نایب احمد در حال تردد بود که دچار سانحه شد.
حسین طلایی در خصوص علت بروز این سانحه توضیح داد: این وسیله نقلیه با یک دستگاه خودروی نیسان برخورد کرد که دلیل بروز این سانحه دلخراش به گفته کارشناسان انحراف به چپ خودروی نیسان بوده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان اظهار کرد: چنانچه راکب موتورسیکلت از کلاه ایمنی استفاده می‌کرد به طور حتم شدت آسیب کمتر شده و موتورسوار زنده می‌ماند.

دستگیری 4 قاچاقچی و کشف بیش از یک کیلو مواد مخدر در تویسرکان
 با دستگیری 4 توزیع کننده مواد مخدر در شهرستان تویسرکان بیش از یک کیلو و 279 گرم انواع مواد مخدر کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان با اعلام این خبر گفت: روزگذشته با تلاش مأموران پاسگاه انتظامی ولاشجرد، خرم‌رود و بخش قلقل‌رود تویسرکان، طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با فروشندگان و سوداگران مواد مخدر به مرحله اجرا درآمد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، قاسم قربانی افزود: در بازرسی از منزل 3 نفر از توزیع کنندگان مواد‌‌مخدر در سطح روستاها، مقدار یک کیلو و 207 گرم تریاک، 70 گرم هروئین و مقادیری شیره تریاک، سوخته و گراس به همراه آلات و ادوات استعمال کشف و هر 3 نفر دستگیر شدند.
وی در ادامه بیان کرد: با ادامه اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در 24 ساعت گذشته در سطح شهرستان تویسرکان، تعداد 9 معتاد تابلو از سطح شهر جمع‌آوری و بیش از حدود 250 اقلام ضد فرهنگی، 200 عدد لوازم خانگی قاچاق و 28 کیلو چای قاچاق کشف شد و تعداد 9 دستگاه موتورسیکلت و 5 دستگاه خودرو توقیف شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان در خاتمه از همه شهروندان خواست تا با همکاری بیشتر با پلیس نسبت به کنترل فرزندان و آگاه کردن آنها از آسیب‌ها و خطرات سوء مواد مخدر اقدام کنند.

کشف 620 میلیون ریال برنج قاچاق در همدان
 در بازرسی از یک کامیون در شهرستان نهاوند 15 هزار و 300 کیلوگرم برنج خارجی به ارزش 620 میلیون ریال کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: در پی خبری مبنی بر تردد قاچاقچیان کالا از محور کرمانشاه به سمت تهران و عبور آنها از محورهای مواصلاتی شهرستان نهاوند، مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی همدان رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: در این راستا اکیپی از اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز به محورهای مواصلاتی شهرستان نهاوند عزیمت کردند و با کنترل محسوس و نامحسوس موفق به شناسایی یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق شدند که پس از مدتی تعقیب و مراقبت خودرو آن را در موقعیت مناسبی متوقف کردند.
این مقام انتظامی اظهار کرد: در بازرسی از خودروی مذکور تعداد 340 کیسه 45 کیلوگرمی شامل 15 هزار و 300 کیلوگرم برنج قاچاق فاقد مدارک مثبته گمرکی به ارزش تقریبی 620 میلیون ریال کشف شد.

افزایش 8 درصدی کشف کالاهای قاچاق در همدان

 ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در 8 ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد افزایش داشته است.
جانشین انتظامی استان همدان گفت: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در استان در 8 ماهه سال جاری بیش از 78 میلیارد تومان می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 8 درصدی برخوردار بوده است.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، علی‌اصغر خرم‌روی به آمار دستگیرشدگان اشاره کرد و افزود: آمار دستگیرشدگان مرتبط با پرونده‌های قاچاق کالا در استان نیز در 8 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 13 درصد رشد داشته است.
این مقام مسئول اظهار کرد: در مجموع پروندهای کالای قاچاق کشف شده در سطح استان از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه از نظر ارزش ریالی رشد 8 درصد را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به خود اختصاص داده است.
خرم‌روی در رابطه با تعداد پرونده‌های قاچاق کالا از نظر ارزش ریالی بیان کرد: تعداد پرونده‌های قاچاق با ارزش بالای 100 میلیون تومان در مدت مذکور از رشد 35 درصدی و پرونده‌های زیر 100 میلیون تومان نیز رشد 8 درصدی را به خود اختصاص داده است.
جانشین انتظامی استان در خاتمه گفت: با تلاش مأموران پلیس در سطح استان، قاچاقچیان کالا و ارز باید بدانند که محورهای مواصلاتی استان برای آنها ناامن خواهد بود و پلیس استان اجازه نخواهد داد که عده‌ای با هدف کسب سود در چرخه اقتصادی کشور اخلال ایجاد کنند.

/ 0 نظر / 6 بازدید