توقیف کامیون حامل تریاک در همدان

با توقیف و بازرسی یک دستگاه خودرو حامل موادمخدر در همدان، 18 کیلو و 500 گرم ماده مخدر تریاک کشف شد.
جانشین انتظامی استان همدان در تشریح این خبر گفت: به دنبال خبری مبنی بر فعالیت یکی از قاچاقچیان در زمینه تهیه موادمخدر از استان‌های جنوبی و توزیع در استان همدان، این موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با موادمخدر این استان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، علی‌اصغرخرمروی افزود: مأموران این پلیس در تحقیقات به عمل آمده در این رابطه مطلع شدند که افراد موصوف قصد واردکردن محموله‌ای از موادمخدر با یک دستگاه خودرو کامیون را دارند.
این مقام انتظامی در ادامه اظهار کرد: مأموران در 24 ساعت گذشته با به کارگیری امکانات موجود ضمن کنترل محورهای مواصلاتی شهر همدان پس از شناسایی خودروی مورد نظر و توقیف آن، در بازرسی از خودرو مقدار 18 کیلو و 500 گرم موادمخدر از نوع تریاک کشف و یک نفر قاچاقچی موادمخدر در این عملیات دستگیر شد.
جانشین انتظامی استان همدان در پایان خطاب به قاچاقچیان و فعالان در حوزه تهیه و توزیع موادمخدر گفت: این افراد بدانند که نیروی انتظامی به جد با آنها مقابله خواهد کرد و در نهایت این افراد اسیر چنگال قدرتمند پلیس خواهند شد.

کشف مواد محترقه در همدان
 بیش از 2 میلیون و 474 هزار عدد مواد محترقه در همدان کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت مبارزه با مواد محترقه در استان همدان به مدت 72 ساعت با قاطعیت تمام و استفاده از همه امکانات رده‌های انتظامی استان و همچنین با بهره‌گیری از توان پلیس آگاهی استان به مرحله اجرا گذاشته شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: در نتیجه اجرای طرح مذکور 2 میلیون و 474 هزار و 392 عدد انواع مواد محترقه قاچاق به همراه 18 هزار و 800 نخ سیگار خارجی، 44 هزار لیتر گازوئیل، 10 هزار کیلو کود شیمیایی، 250 کیلو البسه مستعمل و 118 عدد لوازم آشپزخانه کشف و در این راستا 15 دستگاه خودرو نیز توقیف شد.
وی، اظهار کرد: کشف بیش از 29 هزار کیلو پرتقال، 6 هزار کیلو فندق، 106 کیلو چای، به همراه 106 جفت کفش خارجی قاچاق و همچنین تعدادی اقلام ضد‌فرهنگی از دیگر کشفیات این طرح بود.
این مقام مسئول بیان کرد: در این راستا 31 متهم دستگیر که پس از تشکیل 25 فقره پرونده جهت سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه خاطرنشان کرد: ارزش تقریبی کالاهای کشف شده در این طرح بالغ بر 5 میلیارد و 37 میلیون ریال است.

کشف گوسفند قاچاق در ملایر
 41 رأس گوسفند قاچاق در شهرستان ملایر کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اعلام این خبر گفت: در پی کنترل خودروهای عبوری در ایست و بازرسی «حرم‌آباد» شهرستان ملایر، مأموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی این شهرستان به یک دستگاه کامیون باری مشکوک شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، شعبان ترک‌نیا ادامه داد: مأموران پلیس خودروی مذکور را متوقف و محوطه بار آن را مورد بازرسی قرار دادند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در خاتمه افزود: در بازرسی انجام شده از این کامیون 41 رأس گوسفند فاقد گواهی حمل از سوی دامپزشکی که به صورت قاچاق در حال حمل بود، کشف شد که مراتب ضمن تشکیل پرونده تحت پیگیری قانونی قرار دارد.

/ 0 نظر / 26 بازدید