114 نفر در سوانح رانندگی همدان جان خود را از دست دادند
مدیرکل پزشکی قانونی همدان از فوت 114 نفر در سوانح رانندگی درون‌شهری و برون‌شهری در همدان خبر داد.

علی‌احسان صالح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه طی سه ماه نخست امسال در همدان 114 نفر جان خود را از دست دادند که 86 نفر از آنها مرد و 28 نفر زن بودند اظهار کرد: 73 نفر از متوفیان در جاده‌های برون‌شهری، 14ن فر در جاده‌های درون‌شهری، 11 نفر در معابر خاکی و روستایی و 16 نفر در سایر محدوده‌ها جان خود را از دست دادند.

وی از افزایش 3.5 درصدی شمار متوفیان سوانح رانندگی در همدان خبر داد و گفت: در مدت مشابه سال گذشته 110 شهروند شامل 27 زن و 83 مرد در سوانح رانندگی فوت کردند.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان با اشاره به اینکه تحلیل داده‌های آماری گویای افزایش متوفیان سوانح درون‌‌شهری و مسیرهای فرعی شامل خاکی و روستایی است یادآور شد: در مسیرهای برون‌شهری تغییری نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه یک‌هزار و 958 نفر در سوانح رانندگی همدان مجروح شدند افزود: از نظر جنسیت یک‌هزار و 357 نفر از آنها مرد و 583 نفر زن هستند.

صالح از افزایش 10 درصدی شمار مجروحان سوانح رانندگی خبر داد و گفت: یک‌هزار و 784 نفر در مدت مشابه سال گذشته در سوانح رانندگی درون‌شهری و برون‌شهری استان مجروح شدند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 509 نفر در سوانح رانندگی جان خود را از دست داده‌اند تصریح کرد: همدان، کریدور ارتباطی استان‌های غربی به مرکز کشور است که بیشترین میزان تردد از مسیرهای این استان صورت می‌گیرد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به اینکه رعایت نکات ایمنی در هنگام رانندگی یکی از نکات کلیدی در کاهش تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری است تصریح کرد: امید است با رعایت نکات ایمنی شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از این مسئله باشیم.

/ 0 نظر / 16 بازدید