سارق حوزه علمیه همدان دستگیر شد


 رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان از دستگیری یک نفر سارق حرفه‌ای و کشف 11 فقره سرقت از جمله سرقت حجره‌های حوزه علمیه خبر داد.
فرامرز به‌گذر در تشریح این خبر گفت: در پی خبری مبنی بر سرقت از حجره‌های مدارس حوزه علمیه در همدان و سرقت اموالی از قبیل لب‌تاب، تبلت و گوشی همراه، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: با همکاری مسئولان حوزه و با استفاده از شگردهای خاص پلیسی و همچنین کنترل ورود و خروج افراد مشکوک به داخل مدرسه حوزه مشخص شد شخصی که مدتی است ترک تحصیل نموده به هر دو مدرسه رفت‌و‌آمد و تردد مشکوک داشته است. لذا با استفاده از منابع اطلاعاتی نامبرده شناسایی و با هماهنگی مراجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
این مقام انتظامی در ادامه اظهار کرد: در بازجویی صورت گرفته، متهم ابتدا منکر هر گونه سرقتی شد اما پس از مواجه شدن با دلائل و مدارک به دست آمده و اثبات ورود و خروج وی از مکان‌های موصوف چاره‌ای جز بیان واقعیت نداشت در نهایت لب به اعتراف گشود و به 11 فقره سرقت اعتراف کرد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه اظهار کرد: در ادامه رسیدگی به این پرونده همه محل‌های سرقت توسط شکات شناسایی و مورد تأیید قرار گرفتند و متهم به همراه نماینده حقوقی حوزه علمیه به دادسرار اعزام شد که متهم از آن طریق با قرار مناسب روانه زندان شد.
 شناسایی و کشف وسایل نقلیه مسروقه در پارکینگ‌های همدان
رئیس پلیس آگاهی استان از اجرای طرح عملیاتی شناسایی و کشف وسایل نقلیه مسروقه در پارکینگ‌ها، گاراژها و توقفگاه‌های عمومی و اختصاصی در سطح استان خبر داد.
فرامرز به‌گذر با اعلام این خبر گفت: این طرح به مدت سه روز با هدف شناسایی و کشف وسایل نقلیه مسروقه در پارکینگ‌ها، گاراژها و توقفگاه‌های عمومی و اختصاصی به مرحله اجرا درآمد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رئیس پلیس آگاهی استان همدان در خاتمه افزود: در راستای اجرای این طرح پنج دستگاه خودرو و 19 دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد و تعداد پنج سارق در این زمینه دستگیر شدند.

/ 0 نظر / 8 بازدید