توقیف محموله 3 میلیاردی قاچاق در همدان
 یک دستگاه خودروی حامل هزار و 479 عدد کیف و چمدان خارجی قاچاق خارجی در همدان توقیف شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی ضمن تشدید اقدامات کنترلی در محورهای مواصلاتی به استان و همچنین کنترل خودروهای عبوری در ایستگاه بازرسی شهید زارعی به یک دستگاه کامیون تریلر کانتینر که از مبدأ خرمشهر به سمت کرج در حال حرکت بود مشکوک شدند و جهت بررسی، خودروی مورد نظر را متوقف کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رضا زارعی افزود: پس از متوقف کردن خودرو در بازرسی به عمل آمده از بار خودرو مشخص شد خودرو حاوی کیف و چمدان قاچاق و فاقد مدارک مثبته گمرکی و بارنامه است که خودرو جهت شمارش کالا به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز منتقل و راننده آن دستگیر شد.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در بررسی به عمل آمده تعداد هزار و 479 عدد کیف و چمدان خارجی به ارزش تقریبی 3 میلیارد ریال کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در پایان گفت: در این خصوص پرونده تشکیل شده و در حال رسیدگی است.


عامل فحاشی در اتاق گفت‌وگوی شبکه اجتماعی دستگیر شد
 فردی که اقدام به تهدید و فحاشی در اتاق گفت‌وگوی یک شبکه اجتماعی کرده بود در همدان شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان همدان در تشریح این خبرگفت: با ارجاع یک فقره پرونده تهدید و فحاشی در فضای مجازی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای همدان قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، اکبر امینی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد فرد یا افرادی ناشناس با ایجاد چند نام جعلی در یکی از اتاق‌های گفت‌وگو در چند مرحله اقدام به تهدید و فحاشی کرده‌اند.
وی تصریح کرد: با انجام اقدامات فنی و به کارگیری شگردهای پلیسی، فردی با هویت معلوم شناسایی شد و با دستور مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
این مقام انتظامی افزود: متهم در ابتدا هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌کرد، اما پس از رویارویی با مستندات انکارناپذیر رایانه‌ای، به جرم خود اقرار و انگیزه خود را از این عمل اختلافات شخصی و انتقام‌جویی بیان کرد.
امینی در پایان به شهروندان توصیه کرد از اعتماد به افراد ناشناس در اتاق‌های گفت‌وگو جداً خودداری کنند و در صورت مواجهه با موارد مشابه مراتب را سریعاً با شماره تلفن 0812182675 در میان بگذارند.

اعدام 2 قاچاقچی مواد مخدر در همدان
 حکم اعدام 2 قاچاقچی مواد مخدر در زندان مرکزی همدان اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان همدان، براساس حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی همدان و پس از تأیید از سوی دادستانی کل کشور و تنفیذ معاون اول قوه قضائیه 2 تن از سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر به هویت (ع- ز) و (م-ق) به دار مجازات آویخته شدند.
گفتنی است، مبارزه مستمر و بدون اغماض با قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در استان همدان از سیاست‌های اولویت‌دار مجموعه‌های قضایی استان همدان است.

 

 

 

زندگی دوباره 4 بیمار با اعضای بدن مادر همدانی
 اعضای بدن یک مادر همدانی که در اثر مرگ مغزی جان خود را از دست داده بود به 4 بیمار زندگی دوباره بخشید.
پزشک هماهنگ‌کننده تیم مرگ مغزی استان همدان در این باره گفت: با رضایت خانواده مرحومه «فرنگیس غلامعلیئی»، مادر 47 ساله همدانی که به دنبال خونریزی دچار مرگ مغزی شده بود، دو کلیه، کبد و قلب وی به 4 بیمار نیازمند عضو اهدا شده است.
مجید حمیدی افزود: اعضای بدن این بیمار به تعدادی از بیماران نیازمند به عضو، حیات دوباره بخشید و آنها را از مرگ حتمی نجات داد.
وی اضافه کرد: خانواده بیماران مرگ مغزی در سخت‌ترین شرایط زندگی عزیزشان با رضایت به اهدای عضو و بخشش دوباره زندگی به نیازمندان شاهد لحظات شیرین زندگی دیگر بیماران رنج کشیده هستند.
به گزارش ایرنا، حمیدی گفت: همچنین «سید جواد کارپسند»، بیمار 57 ساله‌ای که به دنبال ریزش‌ آوار دچار مرگ مغزی شده بود با درخواست از خانواده آن مرحوم برای اهدای عضو، فرم‌های مربوطه تکمیل کرد، ولی به دلیل شدت جراحات و اختلال در آزمایش‌ها، برداشت اعضا از بدن وی انجام نشد.

/ 0 نظر / 5 بازدید