دستگیری سارقان کیف‌قاپ در نهاوند
 
2 نفر سارق کیف‌قاپ پس از ارتکاب چند فقره کیف‌قاپی در شهرستان نهاوند دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند گفت: در پی وصول تعدادی شکایت توسط شهروندان شهرستان نهاوند مبنی بر سرقت کیف و وجه نقد آنها توسط افراد ناشناس، بلافاصله رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس نهاوند قرار گرفت.
محسن اقبالیان تصریح کرد: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده و بررسی اظهارات مالباختگان در نهایت محل تردد و ارتکاب جرم این سارقان در مرکز شهرستان شناسایی شد که در عملیاتی غافلگیرانه و با استفاده از شگردهای خاص پلیسی در نهایت 2 نفر سارق در حین سرقت کیف یکی از شهروندان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.
وی در ادامه افزود: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به چند فقره سرقت کیف‌قاپی در سطح شهرستان معترف شدند که در این خصوص با شناسایی تعدادی از مالباختگان، متهمان به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند با اشاره به این مطلب که تلاش مجموعه انتظامی این شهرستان در برخورد قاطع با ناامن‌کنندگان جامعه با جدیت و به صورت بی‌امان ادامه دارد، بیان کرد: چنانچه احدی از شهروندان در این خصوص به صورت مشابه از سارقان مذکور شاکی می‌باشند می‌توانند جهت شناسایی متهمان و طرح شکایت خود به پلیس آگاهی این شهرستان مراجعه کنند.
 
حوادث حین کار جان 51 نفر را در همدان گرفت
 
از ابتدای امسال تا پایان آذرماه 51 نفر در استان همدان بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: شمار جان‌باختگان حوادث کار در 9 ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.
علی‌احسان صالح با بیان اینکه تمامی فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار در 9 ماهه نخست امسال مرد بوده‌اند، بیان کرد: شمار جان‌باختگان حوادث کار در سال گذشته 43 مرد و یک زن بوده است.
وی از افزایش 28 درصدی مجروحان سوانح کار خبر داد و گفت: 441 نفر در سوانح ناشی از کار در 9 ماهه سال‌جاری مجروح و مصدوم شدند که از نظر جنسیت 434 نفر از مجروحان مرد و 7 نفر زن هستند. مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان یادآور شد: سال گذشته در این مدت زمان 338 مرد و 5 زن در حوادث ناشی از کار مجروح و مصدوم شدند.
وی حوادث کار را از 2 منظر تشریح کرد و گفت: برخی از افراد پیش از بروز سانحه به دلیل بیماری از جمله سکته قلبی جان باخته سپس دچار سانحه کار می‌شوند که در معاینات پزشکی این موضوع را رصد و مشخص می‌شود.
وی سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار دانست که می‌توان با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.
 
سرقت از رانندگان با موز مسموم
 
مردی که با موز‌های مسموم اقدام به سرقت از رانندگان می‌کرد، توسط آنها دستگیر و تحویل مأموران کلانتری شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه شانزدهم آذرماه عوامل گشت کلانتری ۲۰۹ ترمینال جنوب حین گشت‌زنی در پارک‌سوار آزادی بودند که فردی به هویت "کریم" ۴۵ ساله که راننده خط تهران-قزوین است به مأموران مراجعه و اعلام شکایت کرد.
شاکی به مأموران گفت: حدود ۲۰ روز پیش فردی از میدان آزادی به مقصد قزوین سوار خودروی بنده شد که پس از طی مسافتی کوتاه، وی یک عدد موز به بنده تعارف کرد که با خوردن آن حالم بد شد و سریعاً فرد مسافر را پیاده کردم و خودم را به پارک‌سوار آزادی نزد همکارانم رساندم و به آنها گفتم که احتمالاً مسموم شده‌ام و پس از چند دقیقه بیهوش شدم که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل و پس از یک روز بستری شدن به دلیل مسمومیت در‌‌ نهایت پس از بهبودی نسبی ترخیص شدم تا امشب زمانی که در حال سوار کردن مسافر بودم‌‌ همان فرد مسافر را در خط سواری‌های شخصی تهران - قزوین دیدم و به کمک رانندگان او را دستگیر کردیم.
به دنبال این موضوع، مأموران ضمن بررسی موضوع و پس از اطمینان از صحت گفته‌های شاکی سریعاً به محل اعزام شده و مشاهده کردند تعدادی از رانندگان مرد ۴۸ ساله‌ای که پس از دستگیری هویت خود را "باقر" به مأموران اعلام کرد را دستگیر کرده‌اند که مأموران نامبرده را پس از اینکه تحویل گرفتند جهت تحقیقات بیشتر و انجام بازجویی‌های پلیسی به کلانتری منتقل کردند.
در بازرسی بدنی از متهم ۶ عدد موز مسموم، یک قوطی محلول مسموم کننده، ۴ عدد سرنگ برای تزریق سم به همراه یک عدد بیمه‌نامه حوادث، یک عدد بیمه‌نامه خودرو و یک عدد کارت گارانتی که همه متعلق به افراد غیر بود کشف و متهم در تحقیقات پلیسی به جرم خود مبنی بر سرقت از رانندگان سواری‌های برون شهری با تعارف موز مسموم اعتراف کرد.
/ 0 نظر / 4 بازدید