هشدار پلیس راه:
جاده‌های همدان لغزنده است


 با توجه به بارش پراکنده باران و خیس شدن سطح جاده‌ها هم‌اینک بیشتر جاده‌های برون‌شهری این استان لغزنده هستند.
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: بارش پراکنده باران مسیرهای برون شهری این استان را فرا گرفته است و زمینه لغزندگی شماری از مسیرها را فراهم کرده است.
مهدی شاکری در گفت‌و‌گو با همدان‌پیام افزود: با توجه به کاهش اصطکاک سطح جاده با لاستیک خودرو در شرایط لغزندگی جاده باید رانندگان با حفظ فاصله قانونی با خودروی جلویی تردد کرده تا در صورت نیاز بتوانند خودرو را در زمان لازم متوقف کنند.
وی رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از شتاب و عجله بی‌مورد را خواستار شد و گفت: همراه داشتن زنجیر چرخ حتی در صورت مساعد بودن شرایط جوی الزامی است.
رئیس پلیس راه همدان با بیان اینکه بیشتر رانندگان به نحوه رانندگی هنگام وزش باد دقت ندارند، اظهار کرد: بادهای شدید توان بر هم زدن تعادل خودروهای سبک و خودروهایی با بارهای حجیم را دارد.
شاکری افزود: به هر میزان سرعت خودرو افزایش یابد مقاومت وسایل نقلیه در برابر باد بیشتر شده و احتمال واژگونی و خروج از جاده نیز بیشتر می‌شود.
وی تأکید کرد: هنگام مواجهه با بادهای شدید باید سرعت خودرو را کمتر کرد و با سرعت مطمئنه تردد کرد، چون در این صورت تعادل خودرو بر هم نخورده و شاهد سانحه رانندگی نخواهیم بود.
طبق آخرین اطلاعات ارائه شده از سوی پزشکی قانونی در 10 ماهه سال جاری 495 نفر شامل 376 مرد و 119 زن در سوانح رانندگی جان باختند که 334 نفر از این تعداد در جاده‌های برون‌شهری جان خود را از دست دادند.
 
واژگونی پراید2 نفر را مجروح کرد

براثر واژگونی یک دستگاه خودروی پراید در آزادراه همدان- تهران 2 سرنشین این خودرو مجروح شدند.
رئیس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: بنا بر اظهارات راننده خودروی سانحه دیده، وی پس از شنیدن صدای زنگ تلفن همراه قصد پاسخ به مخاطب را داشته که خودرو از جاده خارج شده و واژگون می‌شود.
مهدی شاکری با بیان اینکه این خودرو در یک جاده هموار و صاف واژگون شده است، بیان کرد: (دلیل اصلی بروز این سانحه توجه نکردن به جلو از سوی راننده پراید بوده است.)
وی هشدار داد: (صحبت با تلفن همراه یا ارسال پیامک در حین رانندگی حواس راننده را پرت کرده و در بیشتر مواقع این موضوع منجر به خروج خودرو از جاده اصلی می‌شود.) وی گفت: درصد زیادی از سوانح رانندگی به علت بی‌توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی یا صحبت با تلفن همراه رخ می‌هد که امید می‌رود رانندگان با توجه به هشدارهای پلیسی زمینه‌ساز بروز سوانح و به خطر انداختن جان سرنشینان خودرو نشوند.

/ 0 نظر / 17 بازدید