توقیف محموله میلیونی داروی قاچاق در همدان

وی در خبر دیگری با اشاره به کنترل خودروهای عبوری در این محور افزود: از دو دستگاه خودروی عبوری 355 دستگاه تجهیزات دریافت امواج ماهواره‌ای کشف و ضبط شد.

به‌گذر خاطرنشان کرد: برابر اخبار و اطلاع واصله از منابع اطلاعاتی مبنی بر اینکه قاچاقچیان کالا قصد انتقال و جابجایی کالای قاچاق و ممنوعه از جمله تجهیزات ماهواره‌ای و مشروبات الکلی و... از استان‌های غربی کشور به استان همدان را دارند، مأموران مستقر در گلوگاه شهید زارعی پس از انجام یکسری کارهای اطلاعاتی و تشدید اقدامات کنترلی و اعزام اکیپ‌های گشتی به مدت 72 ساعت، نهایتاً در ساعت یک بامداد 13 شهریورماه به یک دستگاه خودروی کامیون در محور فرعی و انحرافی لالجین که به طرف جاده همدان- تهران در تردد بود، مشکوک شدند و بلافاصله آن را متوقف و در بازرسی از آن متوجه کالای قاچاق شدند. پس از انتقال خودرو به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شمارش کالاها، 16 طاقه پارچه خارجی و 814 ثوب انواع پوشاک و 3 میلیون و 929 هزار و 600 نخ انواع سیگارت خارجی کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس آگاهی استان همدان در خاتمه گفت: این مأموران در عملیات دیگری در محور فوق‌الذکر به یک دستگاه خودروی پژو 405 مشکوک و مظنون شدند که پس از توقف و بازرسی از آن 500 دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق کشف کردند.

+++++++++++

انهدام باند توزیع مواد مخدر و کشف 40 کیلوگرم تریاک در همدان

 مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر را متلاشی و بیش از 40 کیلوگرم تریاک را کشف و ضبط کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان در مصاحبه با خبرنگار ما در این باره گفت: به دنبال کسب خبری مبنی بر اینکه فردی به نام «جمشید» در امر خرید و فروش تریاک در اوزان بالا فعالیت می‌کند موضوع در دستور کار اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

اشتری افزود: مأموران با انجام اقدامات پلیسی اطلاع حاصل کردند وی مواد مخدر خود را در منزل دو برادر به نام‌های «محمود» و «علی» جاسازی و نگهداری می‌کند و توسط فرد دیگری به نام «رسول» بین دیگر قاچاقچیان توزیع می‌کند که با تعقیب و مراقبت‌های طاقت‌فرسای شبانه‌روزی موفق به شناسایی محل اختفای مواد شدند.

وی خاطرنشان کرد: پس از اخذ مجوز قضایی و اطمینان از اینکه افراد مورد نظر در منزل مذکور حضور دارند منزل مورد بازرسی قرار گرفت.

اشتری افزود: در بازرسی از منزل یاد شده ضمن دستگیری 4 متهم مذکور 40 کیلوگرم تریاک کشف و دو دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان یادآور شد: در همین راستا با استفاده از شگردهای خاص پلیسی، شخصی که مواد مخدر را از تهران به همدان حمل می‌کرد و در اختیار افراد یاد شده قرار می‌داد، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه وی را به همراه همسرش دستگیر و خودرو همراه آنان را توقیف کردند.

اشتری با تأکید بر اینکه با تلاش مأموران این پلیس اعضای یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر در همدان به دام افتادند، افزود: تلاش این پلیس برای دستگیری دیگر توزیع‌کنندگان مواد مخدر همچنان ادامه دارد.

وی افزود: هفته گذشته نیز دو نفر توزیع‌کننده مواد مخدر توسط مأموران پلیس مواد مخدر همدان دستگیر شدند و حدود 450 گرم کراک به همراه حدود 94 گرم شیشه و همچنین 4 عدد پایپ مخصوص استعمال مواد مخدر از آنان کشف و ضبط شد.

+++++++++

سارقان کرمانشاهی به 40 فقره سرقت احشام در همدان اعتراف کردند

 سارقان احشام پس از دستگیری توسط مأموران پلیس آگاهی استان همدان به 40 فقره سرقت احشام اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان همدان در خصوص دستگیری این سارقان گفت: به دنبال سرقت‌های پی ‌در پی احشام در همدان و شهرستان‌های تابعه، این موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

به‌گذر افزود: پس از مدتی بررسی و تلاش شبانه‌روزی، این مأموران فردی به نام «مهدی» از سارقان حرفه‌ای احشام در یکی از شهرستان‌های کرمانشاه را دستگیر کردند و متهم برای تحقیقات بیشتر به آگاهی همدان انتقال داده شد.

به‌گذر افزود: متهم در بازجویی‌های فنی و تخصصی به سرقت احشام با همدستی و مشارکت 3 نفر از دوستانش اقرار کرد.

وی ادامه داد: در ادامه تحقیقات و با شگردهای خاص پلیسی دیگر متهمان این پرونده نیز دستگیر و به این اداره منتقل شدند که در بازجویی‌های فنی به عمل آمده به 40 فقره سرقت احشام و به سرقت بردن 523 رأس گوسفند در سطح شهرستان‌های همدان، ملایر، کبودراهنگ، بهار، فامنین و قهاوند معترف شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان همدان در پایان بیان داشت: متهمان به همراه پرونده متشکله به مراجع قضایی اعزام و از آن طریق روانه زندان شدند.

کشف و ضبط کردند.

/ 0 نظر / 4 بازدید