سانحه دیگر در گردنه اسدآباد/ خودروی تریلی در آتش سوخت هرئیس پلیس راه استان همدان گفت: خودروی تریلی حامل مواد شیمیایی پس از سقوط از گردنه اسدآباد در آتش سوخت.

سرهنگ رضا عزیزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک دستگاه تریلی بار کود شیمیایی را از کرمانشاه بارگیری کرده و هنگام تردد از گردنه اسدآباد ساعت پنج و 30 دقیقه بامداد امروز /شنبه/ دچار سانحه شد.
وی اضافه کرد: خودروی تریلی هنگام قرار گرفتن در سرازیری با دنده سبک تردد کرده و به علت شتاب گرفتن وسیله نقلیه راننده قادر به کنترل آن نمی شود.
به گزارش ایرنا وی بیان کرد: در این حین خودرو از مسیر اصلی خارج و به سمت پرتگاه راونه شده و به ته دره اسدآباد سقوط می کند.
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: راننده این وسیله نقلیه هنگام سقوط خودرو به ته دره، برای نجات جان خود از تریلی خارج شده و به بیرون پرت می شود.
سرهنگ عزیزی اضافه کرد: خودرو پس از سقوط به 300 متری دره دچار حریق شده و به طور کامل در آتش می سوزد.
وی تاکید کرد: رانندگان خودروهای سنگین باید همانگونه که با دنده سنگین سربالایی را طی می کنند هنگام قرار گرفتن در سراشیبی نیز از دنده سنگین استفاده کنند.
رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: گردنه اسدآباد در محدوده ای که وارد این شهرستان می شود در سمت راست جاده دارای شیب راه های اضطراری برای گریز و در سمت راست که به دره ختم می شود دارای خاکریز است.
سرهنگ عزیزی اضافه کرد: ولی از سمت اسدآباد به همدان در قسمت سراشیبی ، خاکریزی وجود ندارد و در صورت انحراف وسیله نقلیه، بلافاصله خودرو به سمت ته دره هدایت می شود.
اوایل ماه جاری نیز یک خودروی سواری خارجی (لنجور) به علت شوخی راننده و سرنشین از مسیر اصلی در گردنه اسدآباد منحرف شده و به ته دره سقوط می کند.
197 تن نیمه نخست سال جاری در سوانح جاده ای استان همدان جان خود را از دست دادند.

/ 0 نظر / 30 بازدید