دستگیری سارقان طایفه فیوج در همدان

  با دستگیری 4 سارق از طایفه فیوج در همدان 36 فقره سرقت منزل در استان همدان کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در سطح شهر همدان که منجر به سرقت طلا، وجه نقد، اشیای کم‌حجم و با ارزش می‌شد و نشان از فعالیت باندی از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار داشت، رسیدگی به این موضوع در دستور کار اکیپی مشترک از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت و اطلاعات جنایی و تشخیص هویت پلیس آگاهی قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: کارآگاهان با شناسایی جغرافیای جرم جهت پیشگیری از تکرار سرقت‌ها و با اجرای طرح موضوعی و به کارگیری کارکنان انتظامی در مقاطع زمانی مختلف و شبانه اکیپ‌های گشتی غیرمحسوس را به جغرافیای جرم اعزام کردند که این امر تا حدود زیادی در پیشگیری مؤثر واقع شد.
وی بیان کرد: با تلاش مأموران انتظامی 4 نفر از سارقان به هویت‌های (ک-ع)، (د-ع) (ر-م)و (س-ب) که همگی اهل و ساکن کرج بودند شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضایی و با اخذ نیابت قضایی دستگیر و به پلیس آکاهی دلالت داده شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان در خاتمه افزود: متهمان در بازجویی‌های انجام شده به 36 فقره سرقت منزل اعتراف کردند و به همراه پرونده تشکیلی به دادسرا اعزام و از آن طریق با قرار مناسب روانه زندان شدند.
 کشف البسه خارجی در موقعیت شهید زارعی
2 میلیارد و 800 میلیون ریال البسه خارجی قاچاق در گلوگاه شهید زارعی استان همدان کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق و تشدید اقدامات کنترلی در محورهای مواصلاتی منتهی به استان، در موقعیت ایستگاه بازرسی شهید زارعی به یک دستگاه خودروی کامیون بنز که از سمت شهرستان جوانرود به سمت تهران در حال حرکت بود، مشکوک شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: پس از متوقف کردن خودرو، راننده با ارائه یک برگ بارنامه، مدعی شد حامل 10 هزار کیلوگرم ذرت است و از مبدأ هرسین به مقصد دماوند در حال حرکت است که مأموران برای بررسی بیشتر کامیون را به حاشیه جاده منتقل کردند که در این زمان راننده مذکور قصد فرار داشت ولی با اقدام سریع مأموران، وی از این اقدام ناکام ماند.
وی بیان کرد: پس از باز کردن چادر کامیون مشخص شد که خودروی مذکور حامل بسته‌های بزرگ پوشاک خارجی است و راننده از ارائه مدارک قانونی گمرکی در این خصوص اظهار عجز و ناتوانی کرد.
زارعی در ادامه گفت: در بازرسی از خودروی توقیف شده 4 هزار و 617 ثوب انواع البسه خارجی با ارزش تقریبی 2 میلیارد و800 میلیون ریال کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان گفت: متهم دستگیر و به همراه خودرو و کالاهای موجود در آن به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان انتقال داده شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید