هشدار فرمانده انتظامی استان همدان:
تولید مواد مخدر صنعتی به داخل خانه‌ها رسیده است
فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در مقابل معضل اجتماعی بزرگ مواد مخدر، آموزش همگانی اصل کار است، چرا که اکنون در برخی خانه‌ها مواد مخدر صنعتی تولید می‌شود که بسیار مخرب‌تر از مواد سنتی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سردار بخشعلی کامرانی‌صالح صبح امروز در جلسه دیدار فرماندهان و مسؤولان انتظامی استان همدان  با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: بیش از 130 برنامه در طول هفته ناجا برگزار کردیم و امروز مفتخریم به محضر نمایندگان ولی فقیه در استان می‌رسیم تا بخشی از فعالیت‌ها را به سمع و نظر عزیزان رسانده و با مقام معظم رهبری تجدید پیمان کنیم.

وی با بیان اینکه مزیت نیروهای مسلح این است که مطیع ولی امر مسلمین است که به عنوان عصاره کار نیروی انتظامی مطرح است، افزود: با توجه به حوزه‌های کاری نیروی انتظامی باید در بخش‌های مختلف حضور داشته باشیم و در زمینه کار درون‌سازمانی موضوع بصیرت‌افزایی و توسل به قرآن کریم را سرلوحه خود داریم.

فرمانده انتظامی استان همدان اضافه کرد: قرارگاهی با عنوان قرارگاه جهادی صیانت تشکیل شده و انجام وظیفه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تمام مأموریت‌های نیروی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر است، تأکید کرد: در این حوزه اقداماتی انجام شده اما باید توجه بیشتری صورت گیرد و در حوزه مبارزه با مواد مخدر، قریب به چهار تن مواد مخدر کشف و ضبط شده و 52 باند نیز متلاشی شده است.

کامرانی‌صالح یادآور شد: در مقابل با این معضل اجتماعی بزرگ، آموزش همگانی اصل کار است، چراکه اکنون در برخی خانه‌ها مواد مخدر صنعتی تولید می‌شود که بسیار مخرب‌تر از مواد سنتی است.

وی با اشاره به آن 278 هزار تماس تلفنی داشته‌ایم که نشان‌گر اعتماد و اطمینان مردم به نیروی انتظامی است، اضافه کرد: بیش از 5 هزار شبگرد ساماندهی شده و در حوزه عفاف و حجاب باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به خدمات پلیس فتا در استان تصریح کرد: در حوزه پلیس فتا بیش از 6 هزار و 600 سایت مجرمانه شناسایی شده که در حوزه‌های ضد اخلاقی و دینی فعال هستند و 110 نفر مجرم اینترنتی شناسایی و دستگیر شده است.

 وی با اشاره به اینکه 92 باند در حوزه مبارزه با قاچاق متلاشی شده‌اند، تأکید کرد: مقام معظم رهبری نسخه اقتصاد مقاومتی را تجویز کرده و ما باید در حوزه مبارزه با کالای قاچاق فرهنگ‌سازی داشته باشیم، تاکنون نیز بیش از 100 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و ضبط شده است.

کامرانی‌صالح در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه ملاقات مردمی نیروی انتظامی اشاره و عنوان کرد: در دفتر ملاقات مردمی بیش از 800  نفر از شهروندان به صورت حضوری پیشنهادات و انتقاداتی داشته‌اند که مطرح شده و یا طی تماس با سامانه 197، دغدغه‌ها عنوان شده است.

وی ادامه داد: در حوزه پلیس راهور، در طول 6 ماه کاهش تصادفات هشت درصدی داشته‌ایم، اما باید از ظرفیت بقیه دستگاه‌ها بیشتر استفاده کرد، به عنوان نمونه، در حوزه درمان باید تلاش بیشتری شود تا مجروحان در مسیر بیمارستان و یا در بیمارستان فوت نکنند.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: 165 هزار نفر از سوی نیروی انتظامی استان تحت آموزش قرار گرفته‌اند زیرا آموزش همگانی در اولویت کاری این مجموعه قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه بیش از 130 هزار خدمت در بخش‌های مختلف صدور گذرنامه و شماره‌گذاری خودرو ارائه شده است، خاطرنشان کرد: همکاران من با سرلوحه قرار دادن تفکر بسیجی، مجاهدانه وظایف خود را انجام می‌دهند.

 

/ 0 نظر / 31 بازدید