کشف 14 تن مواد مخدر در استان

  مدیر اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی شورای مبارزه با مواد مخدر استان همدان، از کشف 14 تن مواد مخدر در سال جاری خبر داد.
حمیدرضا بابایی افزود: افزایش کشفیات به معنای افزایش اعتیاد در استان نیست، بلکه گویای قرار گرفتن استان در معرض تبادل و ترانزیت مواد مخدر است.
وی تصریح کرد: 10 درصد از اعتبارات مالی شورای مبارزه با مواد مخدر استان همدان، به فعالیت‌های پژوهشی، علمی و ایده‌های کارشناسانه در زمینه پیشگیری از اعتیاد اختصاص داده شده است.
وی، استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی و سمن‌های غیردولتی در حوزه مبارزه با مواد مخدر را از رویکردهای این حوزه برشمرد.
بابایی با اشاره به اینکه 10 درصد از بودجه فرهنگی شهرداری‌ها باید به امر مبارزه با مواد مخدر اختصاص یابد، اضافه کرد: در سال جاری اعتباری افزون بر یک میلیارد ریال به شورای مبارزه با مواد مخدر استان داده شده که در میان دستگاه‌های زیرمجموعه شورا توزیع شده است.
وی ادامه داد: همچنین سند جامع درمان و حمایت اجتماعی از معتادان بهبود یافته و در حال بهبود، تدوین شده که برای اجرای آن به کمک‌رسانی مجمع خیرین بهبود یافتگان اعتیاد نیاز است.
 فعالیت 156مرکز ترک اعتیاد در استان
بابایی اظهار کرد: در حال حاضر، 156 مرکز و 40 کمپ ترک اعتیاد در استان همدان فعال هستند که به حدود 22 هزار مراجعه کننده خدمات‌رسانی می‌کنند.
وی در گفت‌و‌گو با ایسنا تصریح کرد: تولید مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه به داخل کشور نیز کشیده شده است که یک هشدار جدی برای جامعه محسوب می‌شود.
مدیر اداره مراقبت شورای مبارزه با مواد مخدر استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر گرایش برخی از جوانان به استفاده از مواد مخدر سنتی در کنار ماده افیونی شیشه بالا رفته که باید با استفاده از تمام ظرفیت‌ها با آن مقابله کرد.

/ 0 نظر / 4 بازدید