اتوی داغ خانه‌ای را به آتش کشید


  بی‌احتیاطی در نکشیدن سیم اتو از پریز برق موجب آتش‌گرفتن منزلی در منطقه جوادیه همدان شد.
به گزارش خبرنگار ما، حوالی ساعت 24 شب دوشنبه 21 مهرماه یکی از ساکنان مجتمع آپارتمانی پس از مشاهده خروج دود و انتشار بوی سوختگی از واحد مجاور موضوع را به سامانه 125 آتش‌نشانی گزارش کرد.
پس از دریافت این گزارش، بلافاصله سه اکیپ عملیاتی از ایستگاه‌های مرکزی و 13 به محل حادثه اعزام شدند.
آتش‌نشانان با حضور در محل مشاهده کردند یک واحد آپارتمانی طعمه حریق شده و دود ناشی از آن تمام ساختمان را در بر گرفته است. پس از بررسی‌های اولیه آتش‌نشانان در قالب دو گروه اقدام به خاموش‌کردن آتش و تخلیه افراد در معرض خطر دود گرفتگی کردند.
پس از دقایقی با خاموش‌شدن آتش، عملیات ایمن‌سازی محل و تخلیه دود نیز با موفقیت انجام شد و با سرعت و دقت واحدهای اعزامی آتش‌سوزی در کمترین زمان ممکن آتش را مهار و از گسترش آن به سایر قسمت‌های منزل و واحدهای مجاور جلوگیری کردند.
براساس این گزارش، در این آتش‌سوزی دو خودروی عملیاتی سنگین و یک خودروی سبک پیشرو مورد استفاده قرار گرفت و هفت آتش‌نشان در قالب سه اکیپ عملیاتی در این عملیات حضور داشتند.
بررسی‌ها درباره علت وقوع حادثه نشان داد که ساکنان منزل پس از استفاده از اتو بدون کشیدن سیم آن از پریز برق آن را به حال خود رها کرده‌اند و همین موضوع موجب اشتعال سطح پارچه‌ای زیر آن و آتش گرفتن خانه شده است.

تصادف پژو پرده از اعمال مجرمانه سرنشینان برداشت


 تصادف سواری پژو 405 در منطقه استادان همدان موجب شناسایی هویت مجرمانه راننده و دو سرنشین آن شد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام در تشریح این خبر گفت: دقایق اولیه بامداد روز سه‎شنبه 22مهرماه یک مورد تصادف بین یک خودروی 405 مشکی رنگ با شماره پلاک مربوط به یکی از استان‌های همجوار با خودروی یکی از شهروندان همدانی در منطقه استادان به مأموران پلیس گزارش شد.
رسول مرادی افزود: پیش از حضور مأموران راهنمایی‌و‌رانندگی در محل تصادف، یکی از سرنشینان پژو بدون جلب توجه اقدام به تعویض پلاک خودرو کرد که در حین انجام این کار یکی از شهروندان مسئولیت‌پذیر با مشاهده این صحنه، مورد را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش کرد.
وی ادامه داد: با توجه به حساسیت ماجرا، بلافاصله یکی از اکیپ‌های پلیس که در نزدیکی محل تصادف مشغول گشت‎زنی بود برای بررسی موضوع به محل مورد نظر در بلوار غنی‌زادگان اعزام شد. با حضور گشت پلیس در صحنه تصادف 2 سرنشین سواری پژو متواری شدند اما مأموران راننده پژو را پیش از هر اقدامی دستگیر کردند.
مرادی اظهار کرد: مأموران پس از بررسی‌های اولیه و پی‌بردن به سرقتی بودن پلاک نصب شده روی خودرو، کشف آلات و ادوات جرم از جمله انواع سلاح سرد و همچنین پی‌بردن به سوابق کیفری متهم دستگیر شده وی را به کلانتری انتقال دادند.
وی اضافه کرد: در بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد متهم دستگیر شده سوابق متعددی از ارتکاب جرائم متعدد مانند اخاذی، زورگیری، آدم‌ربایی و شرارت در شهرهای مختلف دارد.
به گفته فرمانده انتظامی شهرستان همدان، شواهد به دست‌آمده نشان‌دهنده گستردگی وپیچیدگی وضعیت ارتکاب جرایم توسط متهم دستگیر شده و دو همدست متواری اوست که هویت آنها شناسایی شده است.مرادی در پایان با بیان اینکه تحقیقات پلیس برای روشن‌شدن ابعاد جرایم متهمان به صورت ویژه در جریان است، از مسئولیت‌پذیری فردی که با مشاهده اقدام مجرمانه متهمان در تعویض پلاک خودرو به وظیفه شهروندی خود عمل کرده و بلافاصله با پلیس تماس گرفته است، قدردانی کرد.


308 نفر در اثر سوانح رانندگی در همدان جان باختند


  از ابتدای امسال 308 نفر تا پایان شهریورماه در سوانح رانندگی درون و برون شهری این استان جان خود را از دست دادند.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان در گفت‌و‌گو با ایرنا گفت: شمار متوفیان سوانح رانندگی همدان در سال جاری نسبت به نیمه نخست سال گذشته یک درصد افزایش داشته است.
علی‌احسان صالح یادآوری کرد: شمار متوفیان سوانح برون شهری این استان در نیمه نخست سال گذشته 195 نفر گزارش شده است که این آمار در شش ماه نخست امسال با 13 درصد افزایش به 221 نفر رسید.
وی گفت: متوفیان سوانح رانندگی درون شهری همدان نیز در همین مدت زمان با 24 درصد کاهش از 59 نفر در شش ماهه نخست سال 92 به 45 نفر در سال جاری کاهش یافته است.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان اظهار کرد: بیشترین میزان متوفیان سوانح رانندگی مربوط به شهریورماه با 81 قربانی و کمترین آمار متعلق به اردیبهشت‌ماه با 35 نفر جان باخته است.
وی با بیان اینکه آمار متوفیان سوانح رانندگی در محورهای خاکی و روستایی سیر نزولی داشته است، بیان کرد: شمار متوفیان از 14 نفر به 13 نفر کاهش یافته و در سایر محورهای همدان نیز متوفیان از 38 نفر به 29 نفر تقلیل داشته است.
صالح افزود: متوفیان سوانح رانندگی استان همدان از نظر جنسیت شامل 229 مرد و 79 زن می‌شوند و همچنین در شش‌ماه نخست امسال دو هزار و 859 مرد و یک‌هزار و 312 زن مجروح و مصدوم شدند.

/ 0 نظر / 7 بازدید