ایران در صدر کشورهای پر تلفات

  وقوع روزانه 5/11 حادثه پر تلفات (حوادثی با بروز بیش از 3 کشته و 5 مجروح) ایران را در صدر کشورهای پرتلفات جهان قرار داده است.
معاون فنی و عملیات اورژانس کشور در حاشیه کارگاه آموزشی تکنسین‌های اورژانس هوایی کشور در ساری گفت: سوئد با جمعیت 6 میلیونی با طول جاده‌ها و حجم سفرهای مشابه ایران، هر 7 سال بروز حوادث پرتلفات را تجربه می‌کند.
محمد سرور افزود: این در حالی است که ایران با جمعیت 70 میلیونی هر روز شاهد این حوادث پر تلفات است.
وی ادامه داد: ایران کشوری پیشتاز در بروز حوادث جاده‌ای در دنیا به شمار می‌رود که هر ساله کشته‌های زیادی را دارد در حالی که در سال 2012 در سوئد تنها 600 نفر بر اثر این حوادث کشته شدند.
معاون فنی و عملیات اورژانس کشور جدیت در اعمال و اجرای قوانین را راهکار مؤثر در کاهش تلفات پرتلفات کشور دانست و ادامه داد: مناسب نبودن جاده‌ها و خودروها نیز بروز حوادث در کشور را تشدید کرده است.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به فعالیت 2 هزار و 80 پایگاه اورژانس در کشور گفت: دوسوم این پایگاه‌ها امداد جاده‌ای و بقیه پایگاه‌های امداد شهری اورژانس هستند که پیشتازان ارائه ‌دهنده خدمات درمانی به مصدومان و حادثه‌دیدگان هستند.
سرور آغاز فعالیت اورژانس هوایی کشور را مربوط به سال 1379 دانست و افزود: از زمان راه‌اندازی اورژانس هوایی تاکنون 6 هزار و 273 سورتی پرواز انجام شده که نتیجه آن انتقال 9 هزار و 361 مصدوم به مراکز درمانی است.
وی ادامه داد: اکنون اورژانس هوایی در 15 استان کشور فعال است و افزایش تعداد آن در دستور کار قرار دارد.
سال گذشته اورژانس کشور 2 میلیون و 500 هزار مأموریت انجام داد.

/ 0 نظر / 4 بازدید